BiHSportVijesti

Zrinjski odnio bodove iz Banjaluke

U derbiju 24. kola WWin lige, Zrinjski je u Banjaluci pobijedio vodeći Borac 2:1.

Zrinjski je svoju bolju igru u prvom poluvremenu okrunio pogotkom Tarika Ramića u 38. minuti.

Banjalučani su otvorenije krenuli u nastavku, ali ih je u 50. minuti presjekla kontra Zrinjskog, koju je za 0:2 završio Tomislav Kiš.

Borac je u prvoj minuti sudijske nadoknade smanjio na 2:1 preko Maksa Jurja Čelića, koji je pogodio glavom nakon prekida.

Ranije u subotu Široki Brijeg je u gostima bio bolji od Zvijezde 3:2.

Gosti su poveli u 43. minuti golom Mamića, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Ivančić izjednačio na 1:1.

Igrala se 61. minuta, kada je Kuprešak zabio novi gol za Široki.

Vadze je u 79. minuti po drugi put donio izjednačenje Zvijezdi, a konačnih 2:3 postavlja Chinedu u 81. minuti.

Posušje je u malom hercegovačkom derbiju rezultatom 1:0 kao gost savladalo GOŠK u posljednjem duelu 24. kola Wwin Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Posušje ima 36 bodova, šest manje od trećeplasiranog Veleža, odnosno dva manje od Sloge i bod manje od Sarajeva, koji su na četvrtom i petom mjestu.

S druge strane, GOŠK je ostao na 24 boda i još je u sigurnoj zoni, ali ima samo bod više od desetoplasirane Tuzle, odnosno Željezničara koji je na 11. mjestu.