BiHKonjicSportVijesti

Igman savladao Slogu i stigao do važnih bodova

Fudbaleri Igmana upisali su danas jako važnu pobjedu. Na domaćem terenu su slavili protiv Sloge sa 2:0 u utakmici 24. kola Premijer lige BiH.

Početak utakmice je pripao domaćinu, prvo je Mešinović u trećoj minuti šutirao sa distance, ali je lopta pogodila Grabeža. Četiri minute poslije Čubrilo je šutirao preko gola iz slobodnog udarca.

Najbolju priliku Igman je propustio u osmoj minuti kada je Ramić izašao sam na Šćekića, ali golman Sloge je siguran.

Zatim je u 14. minuti Janketić pokušao sa distance, ali je lopta otišla pored gola Šćekića.

Igman od 20. minute dolazi do prednosti, Mešinović je ubacio, Ramić spustio Hebiboviću, Ajdin Redžić se ispriječio Hebiboviću na trenutak, ali je igrač Igmana došao do lopte i poslao je u mrežu.

Samo dvije minute poslije Denković je iskoristio grešku Šćekića i povisio na 2:0.

Gosti su zaprijetili u 26. minuti Kvesić je pronašao Veselinović koji je šutirao, ali je Ćeman bio siguran.

Veselinović je u 32. minuti ubacio loptu, ali je lopta nakon šuta Vidića otišla preko gola.

Pet minuta poslije nova dobra prilika za Igman, Janketić je šutirao sa vrha šesnaestrca, a Šćekić je uspio sjajnom paradom odbraniti.

Igrao se 41. minut, lopta je ubačena je sa desne strane, a šut Denkovića je izblokiran.

Prvi u nastavku su prijetili domaći, Janketić je šutirao Šćekić odbranio, Hebibović je natrčao, ali je ponovo trener Sloge Meridian obranio.

U drugom poluvremenu utakmica se igrala na sredini terena, izabranici Edisa Mulalića su kontrolisali utakmicu i nisu dozvoljavali ekipi Sloge Meridian da ugrozi njihovu prednost.

Igman je bar privremeno pobjegao iz opasne zone i skočio na osmo mjesto na tabeli.