BiHSportVijesti

Odjava, 16. kolo Prve lige FBiH u fudbalu

Odigrano je 16. Kolo Prve lige FBiH, u Goraždu istoimeni domaći sastav je bio domaćin FK Mladosti DK, mada su Goraždani prvi stekli prednost od 1:0, Islamagić, Bonić je u 37’ i 82 minuti donio veliku radost FK Mladosti DK, za 1:2.

U Maglaju BFK Simm Bau je ugostio bihaćko Jedinstvo, Blagojević je doveo domaće do vodstva u 50 minuti, ali je Imamagić devet minuta kasnije postavio konačnih 1:1.

U Zenici je Čelik bio domaćin NK Stupčanici koja je preko Bajrića u 23 minuti povela 0:1, da bi Zeničane u 81. minuti spasio Međuseljac za konačnih 1:1.

Tomislav je kao domaćin igrao protiv NK Zvijezde, domaći su golom u 61. minuti Lelli Genaro Bauttiste savladali Zvijezdu 1:0, dok je NK Bratstvo ubjedljivo savladao na svom terenu OFK Gradinu, 3:0.

U nedjeljnim utakmicama FK Gornji Rahić je ugostio ekipu Radnika iz Hadžića, Softić je u 16. minuti doveo domaće u prednost od 1:0, da bi Mehmedović pred kraj prvog polvremena povećao na 2:0.

U 77. minuti Čaušević je povećao na 3:0, a Mazić je u posljednjoj minuti postavio konačnih 4:0.

U Kaknju FK Rudar je dočekao lidera na tabeli tuzlansku Slobodu, Dilaver je Tuzlake u 37. minuti doveo u prednost, 0:1, da bi Džafić u nadoknadi izgubljenog vremena, poravnao rezultat na 1:1, Hasanović je u 53. minuti doveo domaće u prednost od 2:1, a Dilaver je u 83. minuti izjednačio na 2:2.

U Tešnju, u prvom dijelu utakmice, nije bilo golova u duelu NK TOŠK-a i banovićke Budućnosti. U drugom poluvremenu Jašarević je doveo Tešnjake u prednost 1:0 da bi Dizdarević u 89. minuti postavio konačnih 2:0.

Goražde : FK Goražde – FK Mladost DK 1:2 (Islamagić 10'/Bonić 37’ 82’)

Kakanj: FK Rudar – FK Sloboda 2:2 (Džafić 45+2’ Hasanović 53'/Dilaver 37’ 83’),

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – FK Radnik 4:0 (Softić 16’ Mehmedović 44’ Čaušević 77’ Mazić 90’).

Maglaj : BFK Simm Bau – NK Jedinstvo 1:1 (Blagojević 50'/Imamagić 59’),

Zenica : FK Čelik – NK Stupčanica 1:1 (Međuseljac 81'/Bajrić 23’),

Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Zvijezda 1:0 (Lelli Genaro Bautista 61’),

Gračanica : NK Bratstvo – OFK Gradina 3:0 (Vasiljević 69’ Jaganjac 77’ Kojić 97’),

Tešanj : NK TOŠK – FK Budućnost 2:0 (Jašarević 55’ Dizdarević 89’).