BiHSportVijesti

Zmajevi ostvarili ubjedljivu pobjedu u kvalifikacijama za Eurobasket

Susretom Kipar – Bosna i Hercegovina u dvorani Tassos Papadopoulos Eleftheria u Nikoziji počele su kvalifikacije za Eurobasket, a reprezentacija BiH je opravdala ulogu favorita i slavila rezultatom 66:99.

Prve tri, četiri minute naša selekcija je igrala zbunjeno, dok su Kiprani pogodili čak 7 trica u prvom dijelu igre. Međutim, do kraja prve četvrtine BiH se razigrala i tu dionicu uzela u svoju korist rezultatom 27:28. U drugoj četvrtini naši košarkaši su Kipranima dozvolili tek 11 poena, dok su oni ubacili 23, pa se na poluvrijeme otišlo sa prednošću BiH rezultatom 38:51.

U prvom dijelu igre briljirao je Džanan Musa ubacivši 16 poena, dok je Tigkas bio najbolji u Kipru sa 14 poena.

Drugo poluvrijeme donijelo je dominaciju bh. košarkaša. Treća dionica završena je rezultatom 18:26, a posljednju je naša selekcija lagano privela kraju i slavila zasluženu pobjedu.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Džanan Musa sa 26 ubačenih poena, Penava je dao 15, Kamenjaš je dodao 13. Kod Kipra je efikasan bio Willis sa 22 poena, pratio ga je Tigkas sa 19.

BiH će u ponedjeljak od 19,00 sati u tuzlanskom Mejdanu u okviru drugog kola grupe E dočekati Francusku.

Podsjetimo, plasman na Eurobasket 2025 iz naše grupe izborit će dva najbolja tima.

Kipar kao domaćin ima zagarantovan nastup na prvenstvu.