BiHSportVijesti

11. kolo BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice

U okviru 11. kola BH Telecom Premijer lige BiH u Zavidovićima domaća ŽRK Krivaja je porazila gornjevakufsku ŽRK Slogu 38:31, u Ljubuškom ŽRK Grude su u hercegovačkom derbiju visoko porazile ŽRK Izviđač Agram 27:43, na Ilidži, ŽRK Ilidža je poražena od ŽRK Hadžića 28:21, kao i OŽRK Krajina od ŽRK Borca 30:21, u K. Dubici ŽRK Knežpoljka je ugostila mostarsku ekipu ŽRK Zrinjski koju je pobijedila rezultatom 32:26.

Rezultati:

Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Sloga 2013 38:31.

K. Dubica : ŽRK Knežpoljka – ŽRK Zrinjski 32:26 .

Ljubuški : ŽRK Izviđač Agram – ŽRK Grude 27:43 .

Ilidža : ŽRK Ilidža – ŽRK Hadžići 21:28 .

Cazin : OŽRK Krajina – ŽRK Borac 21:30 .

10.ŽRK Izviđač 11 1 0 10 284:384 2

Parovi, 12. kolo, 24. februara 2024, Hadžići : ŽRK Hadžići, – ŽRK Krivaja , Gornji Vakuf/Uskoplje : ŽRK Sloga 2013 – ŽRK Knežpoljka, Grude : ŽRK Grude – RK Ilidža , Mostar: ŽRK Zrinjski – OŽRK Krajina , Banja Luka : ŽRK Borac – ŽRK Izviđač;

ŽRK Izviđać – ŽRK Grude 27:43 (15:23)

Ljubuški, Gradska dvorana Ljubuški, gledalaca : 100, Sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor oba Dubica, delegat : Boško Čađo (Dubica). Sedmerci : ŽRK Agram 6 (5)Sedmerci : Grude 6(6), isključenja, ŽRK Izviđač : 4 minute , Grude 2 minuta;

ŽRK Izviđač : Skoko, Hodnik, Milas, Grbavac 2,Nosić 11, Boras 7, Sivrić, Mikulić 1, Mešić 2, Petrović, Tokić 1, Pavlović, Selak, Ćatić 2, Hadžović 1, Šta. Mešić 2, Petrović, Tokić 1;

Trener: Ivan Lovrić

ŽRK Grude : Vukosavljević, Rašić, Marić, Šumej 6 , Jareb, Petković 10, Lugonjić 4, Bošnjak 9, Džidić, Sesar, Lovrić 4, Vistorop 2, Petrović 8 , Zajmović. Trenerica : Zlata Zubac.

Od samog početka Gruđanke su krenule jako i povele 5:0. Nakon toga lagano opuštanje, ali je rezultatska prednost bila stalno na njihovoj strani. U nekim trenucima je bila 10 golova, ali je na kraju smanjena na 5.

Drugo poluvrijeme slično prvom, većim dijelom puno bolja igra grudskih rukometašica, uz male padove koncetracije u pojediinim trenucima, ali ipak dovoljno za ubjedljivu pobjedu.

Ovom pobjedom Gruđanke su zadržale prvo mjesto, a u idućem kolu na svom parketu dočekuju ekipu ŽRK Ilidža.