BiHSport

Rezultati 5. kolo Premijer lige BiH za rukometašice

Derbi u Hadžićima pripao domaćoj ekipi

U Hadžićima je odigran derbi kola između ŽRK Hadžića i osmostrukih prvakinja BiH ekipe ŽRK Grude koji je pripao domaćem sastavu, 30:28.

U Ljubuškom Knežpoljka je savladala domaći Izviđač 27:26, ŽRK Krajina je na domaćem parketu za gol bila bolja od gornjevakufske Sloge 32:31, dok je Žrk Ilidža savladala ŽRK Zrinjski 32:22.

Rezultati,

Ljubuški :  ŽRK Izviđač – ŽRK Knežpoljka 26:27 ,

Cazin :  OŽRK Krajina – ŽRK Sloga 2013 32:31,

Hadžići :  ŽRK Hadžići – ŽRK Grude 30:28,

Ilidža  : ŽRK Ilidža – ŽRK Zrinjski  32:22 ,

Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Borac (igra se 22. novembra).

Parovi, 6. kolo, 18. novembar,

Cazin : ŽRK Krajina – ŽRK Izviđač, Gornji Vakuf/Uskoplje : Sloga 2013 – ŽRK Grude , K. Dubica  : ŽRK Knežpoljka – ŽRK Iidža , Mostar :  ŽRK Zrinjski – ŽRK Krivaja ,  Banja Luka : ŽRK Borac  – ŽRK Hadžići  .

ŽRK Hadžići – ŽRK Grude  30:28 (17:14)

Hadžići, KSIRC Hadžići , gledalaca:400,  sudije : Nedim Arnautović i Aleksandar Jović oba Tuzla , delegat : Zdenko Alpeza  (Mostar). Sedmerci : ŽRK Hadžići : 3 (2), ŽRK Grude : 5 (2), isključenja : ŽRK Hadžići : 6 minuta , ŽRK Grude :  6 minuta, ŽRK Grude : 4 minuta.

ŽRK Hadžići : Spiljak, A.  Čajić 7, Stojanović 2, Ibrica, Hadžiabdić 5, Čahtarević 4, Z. Čajić, Hamurović, Halebić 4 (2), Kulić 3, Selimović, Lokvančić, Duratbegović, Bošnjak 5, Saletović. Trenerica : Alma Hadžović.

ŽRK Grude : Vukosavljević, Rašić, Mat.Šumelj 6 (1), Marić, Martinović, Alpeza, Jareb, Petković 6 (1), Lugonjić , Bošnjak 3, Lovrić 4, Vistorop 5, Petrović 3, Zajmović 1, Mar. Šumelj. Trenerica : Zlata Zubac.

Derbi utakmica 5. Kola Premijer lige BiH za rukometašice je odigran u Hadžićima između ŽRK Hadžića i osmostrukih prvakinja ŽRK Gruda.  Ovaj derbi u potpunosti je opravdao očekivanja, utakmica je bila borbena i neizvjesna sa puno preokreta.

Odlićno otvaranje grudskih rukometašica koje su u prvih 20 minuta nametnule svoj ritam igre i odlićnom odbranom, te brzom tranzicijom dolazile do lakih golova i došle do prednosti 13:9 u 20 minuti. Do kraja poluvremena Hadžičanke prave nevjerovatnih 8:1, što se pokazalo presudim za cijelu utakmicu.

U drugom poluvremenu se igralo dosta izjednaćeno, domaća ekipa  je održavala prednost između 2 i 4 gola, da bi u samoj završnici Gruđanke bile u nekoliko navrata na – 1, ali ipak nisu došle do izjednačenja i na kraju pobjeda  domaćina 30:28.