BiHSport

Odigrano 11. kolo Prve lige Federacije BiH

Odjava , 11.kolo Prve lige Federacije BiH.

Čeliku derbi u Zenici protiv Slobode.

U subotu 21. oktobra odigrano je pet utakmica 11. Kola Prve lige FBiH, u Zenici domaći Čelik je u nadoknadi izgubljenog vremna, 90+3, Međuseljac je donio pobjedu Zeničanima u nadoknadi izgubljenog vremena, 1:0.

U Goraždu u duelu FK Goražda i FK Budućnosti nije bilo pobjednika, Konjalić je u 68. minuti doveo domaće u prednost, a Trumić je u posljednoj minuti poravanao na 1:1.

U Tomislavgradu prava goleada , BFK Simm Bau je pobjedio 5:4. Golove za NK Tomislav su postigli Šiško, Kyenog, Sazić (autogol), i Mihalj, za BFK Simm Baau po dva gola su postigli Vladić i Vintonji i Stjepanović za 4:5.

U Gračanici Bratstvo je savladalo TOŠK 3:1, Tešnjaci su preko Hodžića u 17. minuti stekli prednost, 0:1, da bi Bratstvo golovima Jaganjca (33), Poturalića i Husovića slavilo 3:1. U Hadžićima domaći Radnik je ugostio Zvijezdu, već u sedmoj minuti bilo je 2:0 za Radnik (Nargilić, Jašarević), gol za Zvijezdu je postigao Mikić, 2:1.

U Olovu NK Stupčanica je ugostila posljednjeplasirani kakanjski Rudar, u 41. minuti Karahmetović je doveo domaće u prednost, 1:0, Kobilica je u 64 minuti izjednačio na 1:1, a. u 69’ minuti Živković je pogodio za 2:1, Ljuca je u 90'+2 postavio konačnih 3:1.

FK Gornji Rahić je ugostio Jedinstvo iz Bihaća, u 24. minuti Fačić je pogodio za 1:0 za Gornji Rahić, u 48. Minuti Hasikić je povečao na 2:0, u 69 minuti Čavalić je povečao prednost na 3:0.

U Doboju kod Kaknja Mladost DK je bila domaćin OFK Gradini susret je završen rezultatom, 0:0.

Rezultati,

Olovo : NK Stupčanica – FK Rudar 3:1 (Karahmetović 41’ Živković 69’ Ljuca 90’ + 2/ Kobilica 64’ ) ,

Doboj Kakanj : FK Mladost DK – OFK Gradina 0:0.

Zenica: FK Čelik – FK Sloboda 1:0 (Međuseljac 90’ + 3),

Tomislavgrad : NK Tomislav – BFK Simm Bau 4:5 ( Šiško 10’ Kyeong 65’ Sažić 87’ AG,Mihalj 90+5/ Vladić 25’ 74’ Stjepanović 35’ Viktornji 71’ 82 ‘ ) ,

Goražde : FK Goražde – FK Budućnost 1:1 ( Konjalić 68 ‘ / Trumić 90 ‘)

Gračanica : NK Bratstvo – NK TOŠK 3:1 (Jaganjac 33’ Poturalić 38’ Husović 42’ / Hodžić 17 ‘ )

Tuzla : FK Gornji Rahić – NK Jedinstvo 3:0 (Fačić 24’ Hasikić 48’ , Čavalić 69’),

Hadžići : FK Radnik – NK Zvijezda 2:1 (Nargilić 2’ Jašarević 7’ / Mikić 58’ ).

16. FK Rudar 11 1 3 7 11:21 6

Parovi 12. kolo , 28. oktobar u 14:30 sati, Olovo : NK Stupčanica – FK Radnik , Gradačac : NK Zvijezda – FK Mladost , Kakanj : FK Rudar- NK TOŠK, Srebrenik : OFK Gradina – FK Goražde , Banovići : FK Budućnost – FK Gornji Rahić , Bihać : NK Jedinstvo – NK Čelik , Tuzla : FK Sloboda – NK Tomislav , Maglaj: BFK Simm Bau – NK Bratstvo.