DruštvoKonjicKulturaVijesti

Učenici Prve OŠ Konjic na edukativnim radionicama izgradnje mira u Muzeju ratnog djetinjstva

Na poziv Muzeja ratnog djetinjstva, War Childhood Museum, učenici Prve osnovne škole Konjic u pratnji pedagogica Lejle Alihodžić i Medihe Alibašić te nastavnice Azre Kazazić i nastavnika Dine Hajdara, prisustvovali su edukativnim radionicama izgradnje mira.

-Jedan od osnovnih ciljeva radionica je bio razvoj empatije, kritičkog mišljenja i razumijevanja kod djece. Također, radionice su imale za cilj da djeca prepoznaju vlastitu ulogu u procesima izgradnje mira u svojim užim i širim zajednicama. Učenici su se kroz radionice osnažili i stekli nova znanja i vještine koje će im pomoći da se uspješno nose sa preprekama i poteškoćama na putu izgradnje mira. Muzej ratnog djetinjstva je iskazao posebnu zahvalnost uposlenicima naše škole, roditeljima i djeci na velikom broju paketića prijateljstva za djecu Ukrajine. U znak zahvalnosti, učenici su se u našu školu vratili sa obogaćenijim knjižnim fondom. Ova posjeta je bila iznimno važna za naše učenike, jer su imali priliku da nauče više o izgradnji mira i o tome kako oni sami mogu doprinijeti stvaranju boljeg svijeta.- navodi se u saopćenju Prve OŠ Konjic.

Slični članci

Back to top button