BiHSportVijesti

Široki Brijeg savladao Igman

Široki Brijeg je na Pecari sa 2:0 savladao Igman u meču 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bio je to debi na klupi Konjičana za Edisa Mulalića, ali promjena trenera očito nije donijela ni pozitivni šok ekipi.

Za pobjedu Širokog Brijega pogađali su Luka Mamić u 35. i Stephen Chinedu iz penala u 90. minuti.

Igman je imao svoje prilike u ovoj utakmici, a najbolju i najveću propustio je Bodul u 30. minuti. Da je tada pogodio, utakmica bi sigurno išla u drugom smjeru.

Široki je opet drugi na tabeli s 19 bodova, a Igman tone ka dnu i s devet bodova je deseti.

Pred Mulalićem je definitivno težak posao nakon šest vezanih poraza koje su nanizali Konjičani.

Premijer liga BiH, 10. kolo:

Široki Brijeg – Igman 2:0 (Mamić, Chinedu (p))

Široki Brijeg: Bender, Pranjić, Musa, Šuto, Kuprešak, Capan, Mamić, Ćavar, Kpan, Chinedu i Lukić.

Igman: Hamzić, Čubrilo, Drljević (od 50.Dupovac), Sipović, Hebibović (od 80. Bojo), Oremuš, Bešagić, Đorić (od 64. Pirić), Mešić (od 64. Janketić), Bodul, Ramić (od 79. Ahmetović).