BiHSport

Odjava,8.kolo Prve lige Federacije FBiH

Odigrane su utakmice 8. Kola Prve lige Federacije BiH, OFK Gradina je dočekala pred svojim navijaćima gradačaćku Zvijezdu, u 20. minuti Panjeta je doveo domaće u prednst, 1:0.

Kakanjski Rudar je ugostio NK Tomislava koji je golom Banovića u 45. minuti doveo goste u prednost 0:1. U drugom poluvremenu u 52. minuti na 1:1 izjednačio je Hasanović. U 88. minuti Petar Banović je donio veliko slavlje gostima 1:2.

Gračaničko Bratstvo je ugostilo bivšeg člana elite bh. fudbala zeničkog Čelika, već u 5. minuti Edis Smajić je zatresao mrežu Čelika za 1:0 . U 16. minuti Husein Poturalić je povečao na 2:0. Mašić je u 34. minuti smanjio prednost domaći na 2:1, da bi Jaganjac u 53. minuti autogolom poravnao na 2:2.

Derbi ovog kola je odigrana u Banovićima gdje četveroplasirana Budućnost bila domaćin trećeplasiranoj Stupčanici koja je golom Beganović u 33. minuti povela 0:1, a, Ljuca je u 70. minuti postavio konačnih 0:2

Uvjerljiva tuzlanska Sloboda je ugostila fenjeraša sastav Mladosti DK kojeg je savladala rezultatom 6:2-

Bihaćko Jedinstvo je bilo domaćin Radniku iz Hadžića, Imamagić je u 29. minuti dovao Bišćane u prednost 1:0 što je i konačni rezultat

U Maglaju Simm Bau je ugostio drugolasiranu ekipu Goražda koje je u 37. minuti steklo prednost preko Hukare u 37. minuti, u 89. minuti Vladić je izjednačio na 1:1, da bi Sažić u nadoknadi izgubljenog vremena 90+2 postavio konačnih 2:1.

Ovo kolo su nedjeljnim utakmicama okončali tešanjski TOŠK i Gornji Rahić, koji je pripao Tešnjacima 4:0.

I lider tuzlanska Sloboda protiv Mladosti DK je visoko porazila fenjeraša Mladost DK 6:2.

Rezultati,

Srebrenik : OFK Gradina – NK Zvijezda 1:0 (Panjeta 20 ‘ ),

Kakanj : FK Rudar – NK Tomislav 1:2 ( Hasanović 52’ / Banović 45 ‘ 88’).

Tešanj : NK TOŠK – FK Gornji Rahić 4:0 (Duraković 7 ‘ Nuhanović 63' 88' Spahić 74’),

Gračanica : NK Bratstvo – NK Čelik 2:2 ( Smajić 5’ Poturalić 16 ‘ / Mašić 34 ‘ Jaganjac 53 ‘ (AG)) ,

Banovići : FK Budućnost – NK Stupčanica 0:2 ( Beganović 33 ‘ Ljuca 70 ‘),

Tuzla : FK Sloboda – FK Mladost 6:2 (Kapetanović 18’ Kurevija 29’ (AG), Husejnović 37’ Merdović 68’ Kalesić 72 ‘ Bečak 83' (AG) / Kurevija 31' Piljug 89’).

Bihać : NK Jedinstvo – FK Radnik 1:0 ( Imamagić 29 ‘ ),

Maglaj : BFK Simm Bau – FK Goražde 2:1 ( Vladić 89 ‘ Sažić 90'+2 / Hukara 37 ‘ ).

16. FK Mladost 8 1 1 6 10:18 4

Parovi 9. kolo , 07. oktobar u 15:30 sati, Olovo : NK Stupčanica – OFK Gradina, Doboj Kakanj : Mladost DK – NK Jedinstvo, Hadžići : Radnik – FK Budućnost, , Gradačac : NK Zvijezda – FK Rudar, Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Bratstvo , Zenica : FK Čelik – NK TOŠK, Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – BFK sim Bau, Goražde : FK Goražde – FK Sloboda .