BiHKonjicSport

Zrinjski slavio u Konjicu, veliki preokret Sloge

Zavšrene su još dvije utakmice devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvak BiH Zrinjski u Konjicu je stigao do treće vezane pobjede i primakao se samom vrhu tabele.

Mostarci su golovima Tomislava Kiša u devetoj i 43. minuti slavili rezultatom 2:0. Dvije asistencije uknjižio je Nemanja Bilbija.

Igman je od 65. minute igrao s igračem manje nakon drugog žutog kartona za Buturovića, pa nije bilo realno za očekivati da do kraja tim Dženisa Ćosića izbjegne peti poraz.

U drugom meču Sloga je pobijedila GOŠK rezultatom 3:2 i to nakon što je imala dva gola zaostatka.

Poveo je GOŠK u 53. minuti golom Čoke, a samo minut poslije Hasukić je uduplao prednost gostiju iz Gabele.

Deficit Sloge smanjio je Grabež u 71. minuti, u 88. minuti Jović je poravnao na 2:2, a domaći su do gola vrijednog tri boda stigli preko Milanovića u četvrtoj minuti nadoknade.