BiHSportVijesti

Odigrano 6.kolo Prve lige FBiH, Sloboda i dalje neprikosnovena

Odigrano je sedam utakmica 6. kola Prve lige FBiH, u derbiju kola u Tuzli lider Sloboda je golom Dervišagića u 30. minuti zabilježila i šestu pobjedu.

Banovića Budućnost je domaćom pobjedom protiv Gradine 2:0 golovima Husića u 32. minuti i Kovačevića u 84. minuti Stigla do druge pozicije sa pobjedom, 2:0.

Bihaćko Jedinstvo je ugostilo Zvijezdu iz Gradačca koja je slavila u Bihaću golovima Kotarevića u 3. minuti i Kordića u 76. minuti za 0:2.

U Gračanici Bratstvo je ugostilo Goražde, koje je pobjedilo golovima Jamakovića u 62. minuti i Tatara u 84. minuti.

U Tomislavgradu Tomislav i Gornji Rahić su odigrali bez golova, u Kaknju Rudar i Čelik su takođe podjelili bodove, 2:2, golove za Rudar je postigao Hasanović u 13. i 64. minuti, a, Žuna i Arnautović u 22. I 31. minuti, i u Maglaju nije bilo pobjednika u susretu BFK Simm Bau i hadžićkog Radnik, 1:1, za Simm Bau Vladić je u 65.minuti zatresao mrežu gostiju, Alagić u 13. minuti .

Ovo kolo su nedjeljnim susretom završili u Tešnju domaći TOŠK i Mladost DK, u prvom poluvremenu mreže su mirovale, da bi Sijamija u 49. doveo goste u rezultatsku prednost, 0:1. U 75. minuti Hrelja je povečao na 0:2.

Rezultati,

Banovići : FK Budućnost –OFK Gradina 2:0 ( Husić 32 ‘ Kovačević 84 ‘ ),

Bihać : NK Jedinstvo – NK Zvijezda 0:2 ( Kotarević 3 ‘ Kordić 76 ‘ ).

Gračanica : NK Bratstvo – FK Goražde 0:2 ( Jamaković 62 ‘ Tatar 84 ‘ ),

Tomislavgrad : NK Tomislav – FK Gornji Rahić 0:0 ,

Kakanj : FK Rudar – FK Čelik 2:2 ( Hasanović 13 ‘ 64 ‘ / Žuna 22 ‘ Arnautović 31 ‘)

Tešanj : NK TOŠK – FK Mladost 0:2 ( Sijamija 49’ Hrelja 75 ‘ ),

Tuzla : FK Sloboda – NK Stupčanica 1:0 ( Dervišagić 30 ‘ ).

Maglaj : BFK Simm Bau – FK Radnik 1:1 ( Vladić 65 ‘ / Alagić 13’ )

16. Fk Mladost 6 1 0 5 5:9 3

Parovi 7. kolo , 23. septembar u 16:00 sati, Olovo : Stupčanica – NK Jedinstvo , Gradačac : NK Zvijezda – FK Budučnost , Srebrenik : OFK Gradina – FK Rudar , Zenica : FK Čelik – Tomislav , Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – NK Bratstvo , Goražde : FK Goražde – TOŠK , Zenica : FK Čelik – NK Tomislav , Doboj Kakanj : FK Mladost DK – BFK Simm Bau , Hadžići : FK Radnik – FK Sloboda .