HercegovinaKonjicSportVijesti

Rezultati, 5. kolo Druge lige grupa Jug, pobjeda Klisa u Međugorju

Petarda Kruševa Turbini, pobjeda Klisa u Međugorju, Brotnja u Ljubuškom

Odigrane su utakmice 6. Kola Druge lige FBiH, grupa Jug, u Livnu Troglav 1918 je bio domaćin NK Ćapljini koju je savladao minimalnim rezultatom 1:0, autogolom Perića u 26. minuti .

U Međugorju istoimeni sastav je ugostio FK Klisa i u 31. minuti Vasilj je je doveo domaće u prednost, isti igrač je u 34. oovečao prednost Međugoja. Pred kraj prvog poluvremena Makan je smanjio u 41’ na 1:2, da bi Vila minutu kasnije poravnao na 2:2 . U 79. minuti Mušinović dovodi Klišane u vodstvo 2:3, da bi maestralni Vila u petoj minuti sudijske nadoknade postavio konačnih 2:4.

U Mostaru NK Kruševo je ugostilo jablaničku Turbinu i već u 20. minuti je bio 3:0, Planinić je u 5. minuti načeo mrežu Turbine, 1:0, deset minuta kasnije Čule je pogodio zs 2:0, da bi Jazvin u pomenutoj minuti pogodio za 3:0, Džeba je u 48. Povečao na 4:0, a Jazvin je u 55. Svojim drugim golom povečao prednost Kruševa na minuti povečao na 5:0.

Neum je u ovom kolu ugostio NK Kamešnicu koju je savladao rezultatom 3:2

Gornjevakufska Sloga je bila domaćin sasstavu Gruda koji su odigrali bez golova.

NK Ljubuški je odigrao utakmicu sa NK Brotnjo, u 24. minuti bili je već za bivšeg prvaka BiH 0:3, U 21. i 27. minuti postigao dva gola je postigao Luka Ćorić, dok je Prskalo u 24. minuti već bilo 0:3. U 38. minuti Čuljak je smanjio prednost Brotnja na 1:3. U 57. minuti Miličević je povečao na 1:4 (AG). U 73. minuti isti igrač postiže aautogol , 2:4, Granić u 78. Minuti smanjue na 3:4-

Dok je sastav Višića rezultatom 5:3 bio bolji od sastava ekipe Stolac .

Rezultati,

Livno : NK Troglav 1918 – NK Čapljina 2:0 ( Perić ‘ (AG), Vidović 90 +1 )

Međugorje : NK Međugorje – FK Klis 2:4 ( Vasilj 31 ‘ 34’ / Makan 41 ‘ Vila 42’ 90+ 5, Mušonović ) .

Mostar : NK Kruševo – FK Turbina 5:0 ( Planinić 5 ‘ Čule 15 ‘ Jazvin 20 ‘ 55’ Džeba 48 ‘/ ).

Neum : NK Neum – NK Kamešnica 3:2 (L. Vuletić 50’ N. Vuletić 65’ Lovrić 80’ Čeko 87 ‘ / Stanić 63' Čeko 87’)

Gornji Vakuf /Uskoplje : NK Sloga- NK Grude 0:0 .

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Brotnjo 3:4 ( Čuljak 38 ‘ Miličević 73 AG, Granić 78’ / Ćorić 21 ‘ 27 ‘ Prskalo 24 ‘ Miličević 57’) .

Višići : NK Višići – NK Stolac 5:3 ( Pažin 4 ‘ 80 ‘ Juras 10 ‘ Kuridža 41 ‘ Damir Stanković 68 ‘ / Katičić 14 ‘ Petar Stanković 71 ‘ 90+4) .

15. NK Kamešnica 4 0 0 4 2:11 0

Parovi 6. kolo, 23. 09. Buturović Polje : FK Klis – Troglav 1018 , Grude : NK Grude – NK Međugorje ,Podhum: NK Kamešnica – NK Ljubuški , Čitluk : NK Brotnjo – NK Kruševo, Prozor /Rama : NK Rama – NK Neum , Jablanica : NK Turbina – NK Višići , Stolac : NK Stolac – NK Sloga , slobodna ekip, NK Čapljina .

Lista strijelaca,

5 golova, Salko Jazvin (Kruševo), Mirko Čule (NK Kruševo), Josip Vidović (NK Troglav 1918),

4 gola, Marin Matić (NK Neum) , Marko Čuljak (NK Ljubuški), Ante Pažin (NK Višići),

3 gola, Salko Jazvin, Luka Medić (NK Kruševo), Armin Agić (NK Sloga), Ivan Prskalo (NK Brotnjo) ….