HercegovinaSportVijesti

Rezultati 4. kolo Druge lige grupa Jug: Poraz Kruševa u Stocu, pobjeda Klisa

U subotu 9. septembra su odigrane dvije utakmice 4. Kola Druge lige FBiH, grupa, Jug, u Buturović Polje domaći Klis je ugostio gornjevakufsku Slogu, domaći su sasvim zasluženo, nakon dva uzastopna poraza savladali gornjevakufsku Slogu rezultatom 3:0, golovima stopera Adema Kozića, Farisa Mušinovića i Ajdina Mujale.

U drugom subotnjem susretu Čapljina je bila domaćin Međugorju koje je porazilo domaći sastav 4:0 (Miličević, Pehar, Sabljić i Bencun ).

U nedjelju 10. septembra je odigrano preostalih pet utakmica, jablanička Turbina je bila domaćin Ljubuškom, golom Zahirovića u 35 minuti Jablaničani su zabilježili treću pobjedu

Kamešnica je ugostila prozorsku Ramu, Josip Ivić je u drugoj minuti doveo Prozorake u rezultatsku prednost, 0:1, da bi dvije minute kasnije Kristijan Omazić poravnao na 1:1.

Grude su ugostile Višiće koje su doživjele domaći poraz od Višića golom Pažiina za 0:1, dok je Stolac golovima škrbe i Stankovića pobjedio Kruševo, gol za goste je postigao Džeba, čitlučko Brotnjo i Neum odigrali 1;1 .

Rezultati,

Čapljina : NK Čapljina – NK Međugorje 0:4 ( Miličević 35 ‘ Pehar 63 ‘ Sabljić 70 ‘ Bencun 72 ‘ )

Buturović Polje : FK Klis – NK Sloga 3:0 ( Kozić 12 ‘ Mušinović 76 ‘ Mujala 83 ‘ ) .

Jablanica : FK Turbina – NK Ljubuški 1:0 (Zahirović 35’ ).

Podhum : NK Kamešnica – NK Rama 2:3 ( Omazić 4 ‘ Stipić 51 ‘ / Ivić 2 ‘ 54 ‘ Jeličić 90 ‘+3 ).

Grude : NK Grude – NK Višići 0:1 (Pažin) .

Čitluk : NK Brotnjo – NK Neum 1:1 ( Ćorić 18 ‘ / Vujnović 45’) .

Stolac : NK Stolac – NK Kruševo 2:1 ( Škrba 48 ‘ Stanković 90 ‘ +1/Džeba 57 ‘) .

15. NK Grude 4 0 0 4 2:11 0

Parovi 5. kolo, 16. 09. Livno : Troglav 1018 – NK Čapljina , Međugorje : NK Međugorje : NK Međugorje – FK Klis , Ljubuški : NK Ljubuški – NK Brotnjo , Neum : NK Neum – NK Kamešnica, Višići : NK Višići -NK Stolac , Gornji Vakuf /Uskoplje : NK Sloga – NK Grude , Mostar : NK Kruševo – FK Turbina, slobodna ekipa NK Rama .

Lista strijelaca,

5 golova, Mirko Čule (NK Kruševo), Josip Vidović (NK Troglav 1918),

4 gola, Marin Matić (NK Neum) , Marko Čuljak (NK Ljubuški), Ante Pažin (NK Višići),

3 gola, Salko Jazvin, Luka Medić (NK Kruševo), Armin Agić (NK Sloga), Ivan Prskalo (NK Brotnjo) ….

FK Klis – NK Sloga (G/Uskoplje 3:0 (1:0),

Buturović Polje, gledalaca : 800,sudija : Nedim Kapidžić ((Mostar), pomoćnici : Said Hakalović (Buturović Polje) i Mirza Jakić (Mostar), delegat : Leonardo Klemo (Čitluk).

Strijelci : 1:0 – A. Kozić (12), 2:0 – Mušinović (76), 3:0 – Mujala (83). ŽutI kartoni : Mujala (FK Klis), Zeko (NK Sloga) . Igrač utakmice : Adem Kozić (FK Klis).

FK Klis : B. Kozić, A. Kozić, Šehić, Ovnović, Kudra, Mujala (od 85. E. Graho), Trebović, Hebibović (od 63. Mušinović), Jahić (od 63. Brekalo), M. Graho (od 63. Hakalović), Vila (od 79. Mujak).. Trener : Nedim Kudra.

FK Sloga : Blažević, Mašetić , Biklkan (od 85. Bilkan), Agić , Muminović (od 85. O. Abazović), Glavaš (od od 46. Ramčić ), Marinčić , Budimir (od 46. Grubeša), Sučić (od 17. N. Abazović), Zukanović, Zeko. Trener : Igor Zeko .