BiHSportVijesti

Odigrano 5.kolo Prve lige FBiH: Sloboda nastavila pobjedonosni niz

U subotu 9. septembra odigrane su četiri utakmie 5. kola Prve m:tel Lige FBiH, banovička Budućnost je savladala kakanjski Rudar 1:0 golom Dženisa Hueinspahića u 53 minuti, ORK Gradina je ugostila bihaćko Jedinstvo koje je savladala 2:0 (Salanović, Čamdžić), u Hadžićima domaći Radnik je golom Amina Alagića u 65 minuti pobjedio tešanjski TOŠK, 1:0, dok su Goraždu istoimena ekipa i Tomislav podjelili bodove 1:1, za Goražde je gol dao Jamaković u 22 minuti, za goste iz Tomislavgrada, Banović u 77 minuti.

U nedjelju su odigrane preostale utakmice, u Gornjem Rahići istiomeni sastav je ugostio zenički Čelik i već u prvoj minuti domaći su golom Nikole Mazića stekli prednost, 1:0. U 28 minuti Eldnim Mehemedović je povečao prednost domačih, 2:0.

U Doboju kod Kaknja, posljednjeplasirana ekipa je bila domaćin gračaničkom Bratstvu koje je u 10 minuti golom najboljeg strijelca Huseina Poturalića stekli prednost, 0:1, da bi u 29 minuti Ahmed Šabić udvostrčio prednost Bratstva. 0:2.

U Gradačcu Zvijezda je ugostila lidera tuzlansku Slobodu koja je preko Harisa Dilavera u 21. stekla prednost. 0:1 i nastavila pobjedonosni niz.

Olovska Stupčanica za rivala je imala Simm Bau koja je preko Vedada Beganović stekla prednost već u 10 minuti, 1:0.

Rezultati,

Banovići : FK Budućnost – FK Rudar 1:0 ( Huseinspahić 53 ‘ ),

Srebranik : OFK Gradina – NK Jedinstvo 2:0 ( Salanović 80 ‘ Čamdžić 85 ‘ ).

Hadžići : FK Radnik – NK TOŠK 1:0 ( Alagić 65 ‘ ),

Goražde : FK Goražde – NK Tomislav 1:1 ( Jamaković 22 ‘ / Banović 77 ‘ ),

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – NK Čelik 2:1 ( Nikola Mazić 1 ‘ Eldin Mehmedović 28 ‘ 90 + 5'/Šarić 90 + 7)

Doboj Kakanj : FK Mladost – NK Bratstvo 1:2 ( Sijamija 72 ‘ / Poturalić 10 ‘ Šabić 29 ‘ ),

Gradačac : NK Zvijezda – FK Sloboda 0:1 ( Haris Dilaver 21’ ).

Olovo : NK Stupčanica – BFK Simm Bau 3:1 (Beganović 10’ Mehanović 55 ‘ Ljuca 80 ‘ / Vazda 82 ‘ )

16. FK Mladost 5 0 0 5 3:9 0

Parovi 6. kolo , 16. septembar u 16:00 sati, Bihać : NK Jedinstvo – NK Zvijezda, Banovići : FK Budučnost – OFK Gradina, Kakanj : FK Rudar – FK Čelik , Gračanica : NK Bratstvo – FK Goražde, Tomislavgrad : NK Tomislav – FK Gornji Rahić, Maglak : BFK Simm Bau – FK Radnik, Tuzla : FK Sloboda – NK Stupčanica, 17.09. Uu 16:00 sati, Tešanj : NK TOŠK – FK Mladost.

Lista strijelaca,

6 –golova , Ivan Mihalj )NK Tomislav),

5 golova, Azer Kozić (NK Zvijezda))Dino Dizdarević (NK TOŠK), Haris Dilaver (FK Sloboda), Fijad Mehanović (NK Stupčanica),

4 gola, Eldin Mehanović (FK Gornji Rahić) .

3 gola, Dino Kalesić ( FK Sloboda, Elmin Hadžikadunić (NK Jedinstvo), Maid Jaganjac (NK Bratstvo), Alen Čamdžić (OFK Gradina),