BiHSport

Poluvrijeme: Bez golova u duelu Veleža i Želje, dva igrača se povrijedila

Završeno je prvo poluvrijeme na dvije večerašnje utakmice 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U duelu Veleža i Želje nema golova (0:0), dok je na Tušnju 1:1 između Tuzla Cityja i Igmana.

U 4. minuti je jašarević zamalo postigao autogol. Krajnc je centrirao, a lijevi bek Plavih u duelu s Guliashvilijem loptu šalje ka svom golu, a ona odsjeda na prečki.

Dobru šansu je u 10. minuti imao i Željo. Drina je bio u prilici nakon kornera, ali je izblokiran u zadnji tren.

Potom je na drugoj strani prijetio Krajnc, ali loše je zahvatio loptu volej udarcem.

U 25. minuti Ćosić šutira s distance, a lopta ide pored stative, a nakon toga je bilo jako malo aktivne igre do odlaska na odmor.

Bašić je bio prinuđen iz igre povući Ovčinu zbog povrede ramena, a zamijenio ga je Allyson. Ranije su i Rođeni morali umjesto povrijeđenog Krajnca na teren poslati Anđušića.

U 43. minuti je Mekić šutirao, a Hadžikić bez problema odbranio. Mlinarić na drugoj strani glavom šutira preko gola.

Na Tušnju je u vodstvo Tuzla City doveo Đorđe Pantelić, da bi stvari na početak vratio Mirsad Ramić.