BiHSport

Odjava,3.kolo Prve lige FBiH: Sloboda bolja u derbiju u Banovićima

Odirano je 3. kolo Prve lige FBiH, u derbiju kola u Banovićima su se sastali domaća Budućnost i tuzlanska Sloboda koja je preko Kenana Delića u 72 minuti povela sa 0:1, što je bio i krajnji rezultat ove utakmice.

U Srebreniku iznenađenje u kojem je domača ekipa ugostila Simm Bau, slavili su gosti 2:0 golovima Mehića i Vladića, 2:0, Tomislav je u Hadžićima iznenadio domaći Radnik kojeg je savladao 4:0, trostruki strijelac je bio Mihalj, dok je Bautista postigao četvrti gol, 0:4.

FK Goražde je ugostio FK Gornji Rahić, poveli su Goraždani 2:0, golovima Behrama u 23 minuti i Hadžića u 47 minuti, u drugol poluvremenu Mehmedović je postigao gol za goste u 61 minuti za konačnih 2:1, bihaćko Jedinstvo je ugostilo kakanjski Rudar, slavili su Bišćani rezultatom 2:0, golovima Hadžikadunića u 43 minuti i Imamagića u 77 minuti.

U nedjeljnim utakmicama gradačaćka Zvijezda je ugostila TOŠK koji je završen rezultatom 3:3, po tri gola su dali Konjičanin Azer Kozić i Dino Dizdarević, Stupčanica je savladala gračaničko Bratstvo 3:0 i FK Mladost je ugostila zenički Čelik koji je golom Horića osvoji sva tri boda..

Rezultati,

Banovići : FK Budućnost – FK Sloboda 0:1 ( Delić 72 ‘ iz 11m),

Srebranik : OFK Gradina – BFK Simm Bau 0:2 ( Mehić 33 ‘ Vladić 38 ‘).

Gradačac : NK Zvijezda – NK TOŠK 3:3 ( Azer Kozić 1 ‘ 67 ‘ 73 ‘ / Dino Dizdarević 52 ‘ 59 ‘ 89 ‘ ),

Olovo : NK Stupčanica – NK Bratstvo 3:0 ( Mehanović 45 ‘ + 2, Abdullahi 80 ‘ Ljuca 82 ‘ ),

Hadžići : FK Radnik – NK Tomislav 0:4 ( Mihalj 14 ‘ 42 ‘ 60 ‘ Bautista 62 ‘),

Goražde : FK Goražde – FK Gornji Rahić 2:1 ( Behram 23 ‘ Handžić 47 ‘ / Mehmedović 61 ‘ )

Bihać : NK Jedinstvo – FK Rudar 2:0 ( Hadžikadunić 43 ‘ Imamagić 77 ‘ ),

Doboj Kakanj : FK Mladost – NK Čelik 0:1 (Horić ).

16. FK Mladost 3 0 0 3 1:4 0

Parovi 4. kolo , 2. septembar u 16:30 sati, Bihać : NK Jedinstvo – FK Budučnost, Zenica : FK Čelik – FK Goražde, Kakanj : FK Rudar – FK Gornji Rahić, Gračanica : FK Bratstvo – FK Radnik Tomislavgrad : NK Tomislav – FK Mladost , Tuzla : FK Sloboda – OFK Gradina, Maglaj : BFK Simm Bau – NK Zvijezda, 03.09. Tešanj : NK TOŠK – NK Stupčanica

Lista strijelaca,

5 golova, Azer Kozić (NK Zvijezda),

4 gola, Dino Dizdarević (NK TOŠK),

3 gola,Haris Dilaver , Dino Kalesić (oba FK Sloboda, Elmin Hadžikadunić (NK Jedinstvo), Fijad Mehanović (NK Stupčanica), Ivan Mihalj (NK Tomislav),