BiHSport

Odjava,2.kolo Prve lige FBiH, Sloboda i Budućnost jedine maksimalne ekipe

U subotu je odigrano šest utakmica m:tel Prve lige FBiH, samo na jednoj utakmici i to u Tuzli bivši član elite bh.fudbala Sloboda zabilježili je i drugu pobjedu od 4:0, uz tri gola Harisa Dilavera, dok je četvrt gol postigao Kalesić.

Tri utakmice su završene bez pobjednika, u Gračanici komšijski derbi su odigrali domaća ekipa Bratstvo i gradačaćka Zvijezda rezultat je bio 3:3, za domaće su pogađali Jaganjac 2 i Smajić, za Zvijezdu Mikić, pojačanje Azer Kozić i Ivoš. U Zenici domaći Čelik i hadžićki Radnik su odigrali 1:1, za Zeničane je Isaković u dubokoj sudijsakoj nanoknadi izjednačio na 1:1, a Oputa je bio strijelac za Radnik. U Kaknju u duelu domaćeg Rudara i Goražda rezultat je kao predhodne tri utakmice bio bez pobjednika, pojačanje Goraždana Berin Alić je u 21 minuti doveo goste u prednost 0:1, u 36 minuti Čatić je izjednačio na 1;1, u 77 minuti Kobilica je pogodio za vodstvo domaćh u 77 , da bi deset minuta kasnije Hukara postavio konačnih 2:2.

Dvije ekipe su zabilježile gostujuče pobjede, banovička Budućnost je u Maglaju savladala BFK Simm Bau 3:2, golove za goste su dali Pirić, Avdić, Husić, za domaće Vasiljević i Vladić.

Na nedjeljim utakmicama NK TOŠK je ugostio OFK Gradinu koja je golovima Čamdžića u 42 ‘ i 62 ‘ pobjedila NK TOŠK gol za tešnjake je postigao Dizdarević, dok je novajlija u prvoligaškom društvu Gonji Rahić na svom terenu golom novalija u prvoligaškom društvu FK Gornji Rahić je bio domaćin sastavu FK Mladost DK i golom Nikole Mazića savladao goste iz Doboja kod Kaknja .

Rezultati,

Tuzla : FK Sloboda – NK Jedinstvo 4:0 ( Dilaver 23 ‘ 47 ‘ 62 ‘ Kalesić 44 ‘ ),

Maglaj : BFK Simm Bau – FK Budućnost 2:3 ( Vasiljević 40 ‘ Vladić 77 ‘ / Pirić 50 ‘ Avdić 53 ‘ Husić 69 ‘).

Tešanj : NK TOŠK – OFK Gradina 1:2 ( Dizdarević 69 ‘/Čamdžić 42 ‘ 62’ ),

Gračanica : NK Bratstvo – NK Zvijezda 3:3 ( Jaganjac 43 ‘ 62 ‘ Smajić 64 ‘ / Mikić 11 ‘ Kozić 20 ‘ Ivoš 45 + 2),

Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Stupčanica 0:1 (Fijad Mehanović 30 ‘),

Gornji Rahići : FK Gornji Rahić – FK Mladost 1:O ( Mazić)

Zenica : NK Čelik – FK Radnik (H) 1:1 ( Isaković 90+7 ‘ / Oputa 51 ‘),

Kakanj : FK Rudar – FK Goražde 2:2 ( Čatić 36 ‘ Kobilica 77 ‘ / Alić 21 ‘ Hukara 87 ‘ ).

16. NK TOŠK 2 0 0 2 2:4 0

Parovi 3. Kolo 26. avgust, u 17:00 sati, Bihać : NK Jedinstvo – FK Rudar, Goražde : FK Goražde – FK Gornji Rahić, Hadžići : FK Radnik – NK Tomislav, Banovići : FK Budućnost – FK Sloboda, Srebrenik : OFK Gradina – BFK Simm Bau, Gradačac : NK Zvijezda – NK TOŠK, 27. avgust u 17:00 sati , Olovo : NK Stupčanica – NK Bratstvo , Doboj Kakanj : FK Mladost – NK Čelik .