BiHSport

Rukometaši BiH srušili Sloveniju i vjerovatno otišli na Evropsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u prepounoj dvorani u Cazinu savladali selekciju Slovenije sa 27:26.

Nekoliko hiljada gledalaca moglo je uživati u sjajnom rukometu i vrlo neizvijesnom meču od prve do posljednje minute, na kraju kojeg

U početku susreta se igralo gol za gol, nakon čega je uslijedio blagi pad u našoj igri što Slovenci koriste.

Ipak, u nastavku su izabranici Ifrana Smajlagića smanjili broj grešaka i povezali svoje redove za plus četiri u 20. minuti.

Slovenci se do kraja prvog dijela igre ipak uspijevaju vratiti i na poluvrijeme se ide poravnanjem – 15:15.

U nastavku manje-više ista slika na terenu. Fanatična cazinska publika je od prve do posljednje minute sjajnom podrškom vodila naš tim.

To je bio veliki vjetar u leđa za naše rukometaše koji su do kraja uspjeli doći do pobjede nad velikim rivalom.

Najefikasniji u našim redovima bio je Senjamin Burić sa sedam i Vlado Draganić sa šest pogodaka. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Domen Novak sa također šest golova.

Za plasman na Evropsko prvenstvo u Njemačkoj gleda se konačni poredak trećeplasiranih ekipa iz svake od grupa.