BiHSport

Rezultati, 15. kolo Premijer lige za rukometašice

Grude i dalje maksimalne, važna pobjeda  Krivaje za Evropu

Odigrano je 15. kolo Premijer lige BiH za rukometašice, aktuelne prvakinje ekipa Gruda zabilježila je i 14 pobjedu na svom parketu u susretu sa prijedorskom Mirom 41:31, zavodovička Krivaja je kao domaćin savladala Ilidžu 26:16 i približila se Evropi, Hadžići su savaladale Knežpoljku 34:24, i mostarski Zrinjski gornjevakufsku Slogu 2013, 28:26, dok je jedinu pobjedu u ovom kolu ostvarila ekipa banjalućkog Borca u Brčkom protiv Jedinstva 33:18.

Rezultati,

Brčko :  ŽRK Jedinstvo Brčko – ŽRK Borac 18:33,

Mostar : ŽRK Zrinjski – ŽRK Sloga 2013  28:26 ,

Grude : ŽRK Grude – ŽRK Mira 41:31 ,

Hadžići : ŽRK Hadžići  – ŽRK Knežpoljka  34:24  .

Zavidovići : ŽRK KrivaJa – ŽRK Ilidža 26:16  .

11. ŽRK Mira 13 1 0 12 354:468  2

Parovi, 16. kolo, Prijedor  : ŽRK Mira – ŽRK Hadžići DG , K. Dubica : ŽRK Knežpoljka – ŽRK Zrinjski, Ilidža : ŽRK Ilidža – ŽRK Grude  , Gornji Vakuf /Uskoplje : ŽRK  Sloga 2013 – ŽRK Jedinstvo Brčko , Banja Luka : ŽRK Borac – Izviđač ,  slobodna ekipa, ŽRK Krivaja  .

ŽRK Grude – ŽRK Mira  41:31 (24:13)

Grude  ,  SD Bili Brig, gledalaca : 150,  sudije : Dražen Begić i Andrija Knezović oba Mostar, delegat :  Slaven Tomić (Mostar) , sedmerci : ŽRK Grude 4 (3) , ŽRK Mira 5 (5), isključenja :   ŽRK Grude 2 minuta, ŽRK Mira 2 minuta  .

ŽRK Grude : Mar. Šumelj, Mat. Šumelj 4, Miloš, Alpeza 1 , Boban 2, Petković 4, Lugonjić 6, Bošnjak 8, Džidić 1, Sesar,  Lovrić 8, Karačić, Zubac 3, Vukoja., Ilić 4.  Trenerica : Zlata Zubac.

ŽRK Mira : Bojanić, Gligorević 5, Obradović. Maksimović 12, Jokić, Novaković, Babić 9, S. Grbić, Mutić, M. Grbić 2, Bilbija 3, Malić, Gligoreviić. Trener : Darko Gligorević.

Gruđanke su zabilježile i 14 pobjedu u domaćem duelu sa prijedorskom Mirom, najefikasnije su bile Lea Bošnjak i Karla Lovrić, sa 8 postignutih golova I Mia Lugonjić sa 6, kod  Prijedorčanki, Vanja Maksimović je postigla 12 i Jovana Banić 8 golova.