BiHSport

Rezultati, 14. kolo Premijer lige za rukometašice

Gruđanke neumoljive, pobjeda Hadžića u Gornjem Vakufu

U utakmicama 14. Kola Premijer lige BiH za rukometašice, aktuelne prvaknjie Grude su zabilježile i 13 pobjedu u gostima kod Knežpoljke 36:31, još su pobjede u gostima slavile ekipe Hadžića u Gonjem Vakuf /Uskoplje protiv Sloge 31:28, Krivaja protiv Mire u Prijedoru 37:31, dok je u Ljubuškom domaći Izviđač zabolježio visoku pobjedu naspram brčanskog Jedinstva 48:28, posljednji duel su odigrali banjalučki Borac i mostarski Zrinjski koji je pripao Banjalučankama 34:22 .

Rezultati,

Banja Luka : ŽRK Borac – ŽRK Zrinjski 34:22,

Gornji Vakuf / Uskoplje : ŽRK Sloga 2013 – ŽRK Hadžići DG 28:31 ,

Prijedor : ŽRK Mira – ŽRK Krivaja 31:37 ,

Ljubuški : ŽRK Izviđač – ŽRK Jedinstvo Brčko 48:28 .

K. Dubica : ŽRK Knežpoljka – ŽRK Grude 31:36 .

11. ŽRK Mira 12 1 0 11 323:427 2

Parovi, 15. kolo, Hadžići : ŽRK Hadžići DG – ŽRK Knežpoljka, Grude : ŽRK Grude – ŽRK Mira, Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK ilidža, Mostar : ŽRK Zrinjski – ŽRK Sloga 2013 , Brčko : ŽRK Jedinstvo Brčko – ŽRK Borac , slobodna ekipa, ŽRK Izviđač .

ŽRK Knežpoljka – ŽRK Grude 31:36 (13:16)

K. Dubica , gledalaca : 200, sudije : Kolobarić- Križanović (Mostar) , delegat : Primorac (Ljubuški) , sedmerci : ŽRK Knežpoljka 5 (2) ŽRK Grude 6(4), isključenja : ŽRK Knežpojlka 4 minuta , ŽRK Grude 6 minuta .

ŽRK Knežpoljka : Sekulić, Ćesto 4, Gavrilović 1, Stanić 11, Burazor 10, Kos, Milanković, Pralica, Arnautović 3, Vikalo, Majkić 2, Duraković. Trenerica : Mira Jošanović.

ŽRK Grude : Mar. Šumelj, Mat. Šumelj 2, Miloš, Alpeza , Boban 2, Petković 7, Lugonjić , Bošnjak 6, Džidić, Vujisić, Sesar, Lovrić 7, Zubac, Ilić 12. Trenerica : Zlata Zubac.

Aktuelne prvakinje nastavljaju idalje su maksimalne u ovogodišnjem prvenstva, ovaj put su gostovale u K. Dubici gdje su savladale Knežpoljku 36:31. Najefikasnije su bili Jovan Ilić 12 golova, Karla Lovrić i Lea Bošnjak po 6 golova, kod domaćih Lara Stanić 11, Nina Burazor 10 golova.