KonjicSport

Deseta pobjeda košarkašica Konjica u sezoni

Košarkašice Konjica odigrale su zaostalu utakmicu 12. kola A1 lige FBiH za žene, u kojoj su ugostile ekipu ŽKK”G- Star” iz Gračanice.

Početak utakmice je počeo u laganom tepmu i odmjeravanju snaga i prva četvrtina završava rezultatom 15:9 za Konjic. U drugoj četvrtini, Konjičanke pojačavaju temo i na poluvrijeme odlaze rezultatom 39:20. U drugom poluvremenu agresivnom igrom u odbrani i lijepim kombinacijama u napadu ŽKK Konjic povećava prednost i privodi utakmicu kraju sa sigurnom i uvjerljivom pobjedom. Rezultat na kraju utakmice 79:52.

Najefikasnije u ekipi Konjica bile su: Lana Kudović 25 poena, Kanita Kozić 13, Ilhana Džajić 7, Ejla Tabak 10, Merisa Lapo 3, Asja Buturović 7, Monika Pekić 4, Lamija Pripo 8, Selma 2 poena.

Ovo je bila 10. pobjeda košarkašica Konjica u ovoj sezoni u A1 Ligi FBiH za žene. U zadnjem kolu regularnog dijela, košarkašice Konjica gostuju na Ilidži, kod ekipe KK “Impuls”.