SportSvijet

Real Madrid potopio Liverpool u nevjerovatnom meču, Inter večeras dočekuje Porto

Fudbaleri Real Madrida savladali su Liverpool nakon velikog preokreta u prvom susretu osmine finala Lige prvaka rezultatom 5:2.

Redsi su sjajno otvorili meč na Anfieldu i imali dva gola prednosti, ali su se Kraljevi vrlo nevjerovatnom igrom vratili u duel i došli do zasluženog i ubjedljivog trijumfa.

Magijom Nuneza (4. minut) i golom Mohameda Salaha nakon poklona Thibauta Courtoisa domaćin je nakon prvih 14 minuta vodio sa 2:0.

Vinicus u 20. minuti smanjuje prednost Redsa. Brazilac je poslije poslije lijepe minijature matirao sunarodnjaka Alissona za 2:1.

Igrala se 36. minuta kada je Real stigao do izjednačenja. U centru pažnje bili su isti akteri kao i kod prethodnog gola. Allison je napravio veliku grešku, napucao je igrača Vinicusa i lopta se odbila u mrežu za 2:2.

Na otvaranju drugog poluvremena Kraljevi dolaze do preokreta, kada Militao na asistenciju Modrića pogađa za 3:2.

Kraljevi na tome nisu stali. Benzema u 55. minuti povećava prednost svog tima, za potpuni šok domaćih navijača na Anfieldu.

Benzema 67. minuta kasnije svojim drugim golom na današnjem meču postavlja konačnih 5:2.

U drugom susretu koji je sinoć odigran Napoli je u Frankfurtu savladao domaći Eintracht rezultatom 2:0.

Strijelci za Napoli bili su Osimhen u 40. i Di Lorenzo u 65. minuti.

Revanši su na programu za tri sedmice.

Večeras su na rasporedu još dva susreta osmine finala Lige prvaka.

U Milanu se sastaju Inter i Porto. Prema pisanju italijanskih medija, Edin Džeko neće biti u početnoj postavi italijanskog kluba. Naime, Simone Inzaghi odlučio je dati prednost dvojcu Lukaku – Martinez, koji će započeti ovu utakmicu.

Tako će naš reprezentativac svoju priliku čekati s klupe.

U drugom susretu večeri u Njemačkoj se sastaju Leipzig i Manchester City.