HercegovinaSportVijesti

Velež odigrao sjajnu utakmicu i slavio minimalnu pobjedu nad Žalgirisom

Rođeni bolji od Žalgirisa

Velež je danas odigrao prijateljsku utakmicu sa Žalgirisom i slavio minimalnu pobjedu 1:0.

Rođeni su odigrali izuzetno dobar meč i bili dominantnija ekipa u oba poluvremena.

U prvom dijelu su zabilježili nekoliko odličnih prilika, a najizglednije su imali Dejanović i Haskić, no nisu uspjeli postići gol-

Udarac Dejanovića je sa gol linije izbacio protivnički fudbaler, dok je Haskić glavom šutirao malo iznad gola.

I u drugom poluvremenu Rođeni su dominirali, kontrolisali igru i stvarali šanse, a do vodstva su došli u finišu, tačnije u 80. minuti susreta.

Igrači Veleža su na prekrasan način izigrali odbranu Žalgirisa, a u strijelce upisao Vehabović koji je tako donio i konačnu pobjedu svom timu.

Žalgiris je nakon primljenog gola zaigrao ofanzivnije i pokušao doći do izjednačenja, ali Rođeni su se kvalitetno odbranili i uspjeli sačuvati prednost od jednog gola.