SvijetVijesti

TRAGEDIJA: Dječak (11) kamionetom usmrtio osam ljudi, više od deset povrijeđenih

Najmanje osam budističkih monaha poginulo je, dok je više od deset osoba povrijeđeno nakon što je 11-godišnji dječak kamionetom svojih roditelja uletio u vjersku procesiju na sjeveroistoku Tajlanda.

Nesreća se dogodila u provinciji Mukdahan, gdje je grupa od 35 monaha i pet vjernika pješice učestvovala u hodočašću kada je na njih naletjelo vozilo kojim je upravljao maloljetnik.

Prema navodima tajlandske policije, dječak je bez dozvole uzeo kamionet svojih roditelja, izgubio kontrolu nad vozilom i udario u učesnike procesije.

Pet monaha poginulo je na mjestu nesreće, dok su još trojica preminula od zadobijenih povreda u bolnici. Više od deset osoba je povrijeđeno, a nekoliko monaha nalazi se u kritičnom stanju.

Snimci objavljeni na društvenim mrežama prikazuju razbacane narandžaste monaške haljine, lične stvari stradalih i teško oštećeni kamionet pored ceste.

Policija je saopćila da je vozilo izuzeto radi forenzičkog vještačenja, dok se okolnosti nesreće i dalje istražuju.

Policijski general Pairoj Thaiphutsa izjavio je da su roditelji dječaka pozvani na razgovor kako bi se utvrdila njihova odgovornost i nastavio zakonski postupak.

Bolnica u Mukdahanu uputila je hitan apel građanima da daruju krv kako bi se pomoglo povrijeđenim monasima koji se nalaze na liječenju.

Slični članci

Back to top button