BiHSportVijesti

PL BiH: Sarajevo želi osigurati Evropu protiv Zvijezde 09

Večeras će u okviru 31. kola WWin lige Bosne i Hercegovine biti odigrana utakmica između Sarajeva i Zvijezde 09 od 20 sati na najvećem stadionu naše domovine.

Sarajevo je u posljednje dvije utakmice ostvarilo dva trijumfa. Prvo su na svom terenu slavili protiv Veleža (3:0), dok su u posljednjem kolu bili uspješniji u Modriči (0:1), jedini strijelac gola bio je Francis Kyeremeh u 70. minuti utakmice.

Zvijezda 09 je u posljednjem kolu na svom terenu ugostila Igman Konjic. Utakmica u Ugljeviku završena je rezultatom 2:2. Igman je bolje otvorio utakmicu ranim golom Ramića, ali do kraja prvog poluvremena, Karaklajić i Vadze su kreirali preokret koji je trajao sve do 71. minute, kada je Ristanović pogodio vlastitu mrežu i postavio konačan rezultat utakmice. U toj utakmici je Zvijezda 09 zvanično ispala iz WWin lige BiH.

Posljednju utakmicu su ova dva kluba odigrala u 20. kolu kada je Zvijezda 09 slavila golom Vadzea u 93. minuti, dok je posljednja utakmica na Koševu odigrana u 9. kolu kada je Sarajevo na pogon Oliveire i Radovića stiglo do tri boda.

Bordo tim se nalazi na četvrtoj poziciji sa 48 bodova, dok je Zvijezda 09 posljednjeplasirana sa 21 bodom. Ukoliko danas izabranici Simona Rožmana upišu pobjedu, zvanično će osigurati nastup Konferencijsku ligu.

31. KOLO WWIN LIGA BOSNE I HERCEGOVINE

SARAJEVO – ZVIJEZDA 09 20:00

Petak

20 sati

Sarajevo: Sarajevo-Zvijezda 09 (Haris Haklkić-Sanski Most)

Subota

16 sati

Široki Brijeg: Široki Brijeg-Velež (Dragan Todić-Doboj)

Nedelja

15,30 sati

Konjic: Igman-Željezničar (Drano Jelić-Široki Brijeg)

19,30 sati

Posušje: Posušje-Sloga Doboj (Nihad Ljajić-Sarajevo)

Ponedeljak

17 sati

Tuzla: Tuzla City-Borac (Miloš Gigović-Gradiška)

21 sat

Gabela: GOŠK-Zrinjski (Admir Musić-Sarajevo)

9 golova: Oliveira (Sarajevo)

8 golova: Hebibović (Igman), Ajdin Hasić (Sarajevo), Krpić (Željezničar), Ćuže (Zrinjski)