BiHHercegovinaSportVijesti

18. kolo BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice

Odigrano je 18. kolo BH Telecom Premijer lige BiH, tri vodeće ekipe su zabilježile pobjede, ŽRK Grude su slavile na gostovanju kod ŽRK Knežpoljke 33:21, ŽRK Hadžići u Cazinu protiv OŽRK Krajine 32:26 i ŽRK Borac protiv ŽRK Zrinjskog 33:21.

ŽRK Izviđač je savladao ŽRK Krivaju 41:36 i gornjevakufska ŽRK Sloga 2013 protiv ŽRK Ilidže 31:22.

10. ŽRK Izviđač 18 4 0 14 463:534 8

ŽRK Knežpoljka – ŽRK Grude 21:33 (11:18)

K. Dubica, Sportska dvorana Dubica, gledalaca : 100, Sudije : Jasmin Mulahasanović (Maglaj) i Ivan Šilić (Žepče), delegat : Boško Čađo (K. Dubica);

Sedmerci : ŽRK Knežpoljka: 7 (5), ŽRK Grude :5 (4), isključenja : ŽRK Knežpoljka :-, ŽRK Grude : 8 minuta;

ŽRK Knežpoljka: Često 2, Arnautović 3, Krivda 3, Pralica,E. Burazor 3, Vikalo, Milanković , Duraković 3, Ninčić, Tulić, Babić 2, N. Burazor 5. Trenerica : Mira Jošanović;

ŽRK Grude : Mar. Šumelj, Vukosavljević, Rašić, Mat. Šumelj 3, Jareb 1, Petković 6, Lugonjić 4, Bošnjak 2, Lovrić 10, Vistorop, Petrović 7, Zajmović. Trenerica : Zlata Zubac;

Od samog početka Gruđanke su dale doznanja da su na ovako daleko gostovanje došle po bodove. Otvaranje utakmice je bilo odlično, pa je odmah stvorena velika prednost (7:1).

Odbrana je bila pokretljiva, tranzicija veoma dobra, a realizacija na visokoj razini, te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 18:11 za gošće.

Drugo poluvrijeme gošće su odigrale rutinski i sigurnom igrom došle do novih bodova. Pred ekipom ŽRK Grude koje su osigurale drugo mjesto, pred njima su odlučujuće utakmice doigravanja koje počinje u subotu 27. aprila, domaćom utakmicom protiv ekipe OŽRK Krajinom iz Cazina.