BiHSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 20. kolo Prve lige FBiH

Već u trećoj minuti u Zenici FK Čelik je preko Isakovića poveo, 1:0, u drugom poluvremenu Mašić je u 47. minuti povećao na 2:0, a Međuseljac je u 81. minuti postavio konačnih, 3:0.

U Gračanici, NK Bratstvo je ugostilo fenjeraša FK Mladost, Edis Smajić je u 26. minuti donio prednost domaćih, 1:0, u 76. minuti Devedžić je postavio konačnih 2:0.

BFK Simm Bau je imao težak zadatak protiv NK Stupčanice, gdje je bilo neizvjesno, u 61. minuti Božić je doveo Stupčanicu u rezultatsku prednost, 0:1, da bi sedam minuta kasnije, Resić poravnao na 1:1, minutu prije kraja regularnog vremena strijelac prvog gola Stefan Božić je pogodio za 1:2, za veliko slavlje gostujućih igrača.

NK Tomislav je dočekao FK Goražde, domaći su savladali FK Goražde, autogolom Hukare u 62. minuti za vrijednu pobjedu.

U Kaknju FK Rudar je dočekao banovićku Budućnost, Belmin Kobilica je u 19 minuti pogodio za 1:0, da bi Idriz Džafić četiri minute kasnije povećao na 2:0, ponovo pogodio mrežu gostiju za 3:0, u 42. minuti Hubanić povečava na 4:0. U drugom poluvremenu FK Budućnost postiže tri gola, Kovačević je u 64. minuti i 80. minuti postigao dva gola, i Mešanović u 68. minuti za konačnih 4:3

Bihaćko Jedinstvo Pod borićima je ugostilo OFK Gradinu, ovaj susret je riješen tek u 88. minuti golom Šabića, 1:0.

U nedjelju 7. aprila NK TOŠK je ugostio FK Radnika iz Hadžića NK Tošk je golom Ramireza u 59 minuti stekao prednost,1:0, da bi FK Radnik autogolom Kerle u 79. minuti izjednačio na 1:1.

U Tuzli lider na tabeli FK Sloboda je ugostila NK Zvijezdu, lider je u 82. minuti golom Komazeca slavi rezultatom 1:0.

Kakanj : FK Rudar – FK Budućnost 4:3 (Kobilica 19’ Džafić 23’ 32’ Hubanić 42'/Kovačević 64’ 80’ Mešanović 68’),

Bihać : NK Jedinstvo – OFK Gradina 1:0 (Šabić 88’),

Tuzla : FK Sloboda – NK Zvijezda 1:0 (Komazec 82’),

Maglaj : BFK Simm Bau – NK Stupčanica 1:2 (Resić 68'/ Božić 61’ 89’),

Tešanj : NK TOŠK – FK Radnik 1:1 (Ramirez 59'/Kerla 7 ‘ (AG),

Gračanica : NK Bratstvo – FK Mladost 2:0 (Smajić 26’ Devedžić 76’),

Tomislavgrad : NK Tomislav – FK Goražde 1:0 (Hukara 62’ (AG)),

Zenica : NK Čelik – FK Gornji Rahić 3:0 (Isaković 3’ Mešić 47’ Međuseljac 81’).