BiHSportVijesti

Odjava, 18. kolo Prve lige FBiH

Odigrano je 18. kolo Prve lige FBiH.

U subotu 23. marta odigrane su četiri utakmice, gračaničko NK Bratstvo je ugostilo drugoplasiranu NK Stupčanicu i golom Jaganjca slavilo pobjedu, 1:0.

U Maglaju, BFK Simm Bau i OFK Gradina su odigrali miroljubivo 1:1. Vladić je postigao go u 82. minuti za vodstvo domaćih, da bi dvije minute kasnije, Forić postavio konačnih 1:1.

U Tomislavgradu, NK Tomislav je ugostio FK Radnik. Poveli su domaći u 61. minuti preko Lelli Genara, 1:0, da bi domaći igrač Šiško, u 51. minuti postigao autogo za 1:1.

U nedjelju 24. marta odigrana su preostala četiri para.

U Gornjem Rahiću domaći FK Gornji Rahić je ugostio ekipu FK Goražde koja je zabilježila gostujuću pobjedu, 2:1, NK Čelik je savladao FK Mladost 2:1, tešanjski TOŠK je zabilježio pobjedu protiv gradačačke Zvijezde, 3:2, dok je FK Sloboda zabilježila pobjedu protiv banovićke Budućnosti, 3:1.

Gračanica : NK Bratstvo – NK Stupčanica 1:0 (Jaganjac 42’);

Maglaj : BFK Simm Bau – OFK Gradina 1:1 (Vladić 82'/Forić 84’);

Tomislavgrad : NK Tomislavgrad – FK Radnik 1:1 (Lelli Genaro 61’ /Šiško 51 (AG));

Kakanj : FK Rudar – NK Jedinstvo 0:1 (Jašarević 63’);

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – FK Goražde 1:2 (Hasikić 85'/Jamaković 28’ Karalić 31’);

Zenica : NK Čelik – FK Mladost 2:1 (Međuseljac 18 ‘ Mašić 40'/ Sijamija 36’);

Tuzla : FK Sloboda – FK Budućnost 3:1 (Kalesić 13’, Dilaver 30’, Hadžanović 87'/Husić 45’);

Tešanj : NK TOŠK – NK Zvijezda 3:2 ( Vujić 1’ (AG) Dizdarević 65’ Sejmenović 87'/Huseinbašić 35’ Mujkić 47’);