HercegovinaSportVijesti

Velež slavio protiv Mure u prvoj pripremnoj utakmici

Fudbaleri Veleža slavili su na prvoj pripremnoj utakmici u Antaliji protiv slovenske Mure, a rezultat je glasio 2:1

Velež je utakmicu počeo u sastavu: Hadžikić, Šturm, Bruno, Zvonić, Oreč, Pršeš, Čaić, Mlinarić, Halilović, Peco i Džafić.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo. Rođeni su imali bolje prilike preko Džafića i Čaića, no rezultat na pauzi je glasio 0:0.

Priliku za igru u drugom dijelu imali su: Duka, Domić, Mahmić, Jogunović, Đuliman, Halilović D, Šikalo, Vehabović, Lohan, Kuko, Puce, Guliashvili, Suljić, Halilagić, Džinović i Haskić.

Sve vrijedno pomena desilo se u drugom poluvremenu. U 71. minuti Haskić koristi ubačaj i postiže gol za 1:0, a deset minuta kasnije Guliashvili koristi grešku odbrane slovenske ekipe i postiže fantastičan pogodak za 2:0.

Pred sami kraj Mura je postigla gol za konačnih 2:1.