BiHKonjicSportVijesti

Igman prekinuo niz poraza: Hebibović i Bojo presudili Željezničaru

U okviru 12. kola Premijer lige BiH Igman je savladao na domaćem terenu Željezničar sa 2:0 i tako prekinuo crni niz poraza.

U šestoj minuti prijetili su domaći preko Bodula i Ramića čiji su udarci izblokirani, samo minut poslije Bodul je pokušao iz prekida ali je Muftić je odbranio.

Igrao se deset minuta kada je Selimović udario Pirića u glavu, a sudija Halkić mu je pokazao direktan crveni karton.

U 17. minuti utakmice bila je gužva pred golom domaćina, ali je Ćeman reagovao prije Krpića. Minut poslije Boljević je pokušao za Plave, ali je lopta otišla pored gola.

Pokušavao je Željezničar u nastavku preko Drlje i ponovo Boljevića, ali nije bilo promjene rezultata.

Igrao se 29. minut utakmice se igrao Drljo je ubacio loptu, Krpić pustio kroz nogu, a Boljević je iz dobre pozicije prebacio gol.

Kombinovali su igrači Igmana u 36. minuti, dugo je lopta kružila oko šesnaestrca Željezničara, ali je na kraju loš pas Hebibovića uhvatio Muftić.

Dvije minute poslije nova velika prilika za Plave, Drljo je ubacio, a šut Boljevića je sjajnom paradom odbranio Ćeman.

Igrao se 43. minuti, Đorićje ubacio, Denković šutirao, a Muftić sjajno reagovao.

Boljević je krenuo u kontru minut poslije, dotrčao do gola domaćina, dodao prema Rustemoviću koji nije uspio šutirao iz odlične pozicije.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Mekić je šutirao nakon ubačaja Galića, a lopta je otišla preko gola.

Prvi su u nastavku zaprijetili domaći, Janketić je šutirao, a Kosorić otklonio opasnost pred golom gostiju. Minut poslije ponovo je Janketić prijeti, ali ni ovaj put nije bio precizan.

Rasploženi Boljević je u 51. minuti šutirao, a Ćeman je bio siguran na golu Igmana.

Hebibović je oboren u 54. minuti, Čubrilo je šutirao nakon prekida, a lopta je otišla pored stative Muftića.

U 64. minuti Ovčina je izborio slobodan udarac, a šut Boljevića je završio u živom zidu.

Igrao se 71. minuti Hebibović je ubacio loptu sa desne strane, a šut Boje iz dobre pozicije otišao je pored gola. Tri minute poslije Bodul je ubacio iz kornera loptu, ali je lopta nakon šuta Ramića otišla preko gola.

U 78. minuti Igman je kreirao kontra napada, bila je to situacija četiri na dva, Ahmetović je pogodio stativu, a u nastavku akcije Hebibović je pogodio prazan gol gostiju.

Dvije minute nakon gola Igmana, Mešić je imao dobru priliku, ali je Muftić bio siguran. Nakon kornera koji se desio minutu poslije, iz gužve je reagovao Bojo, a ponovo je siguran bio golman gostiju.

Novu kontru Igman je odigrao u 84. minuti, Hebibović pronašao Mešića koji je ostavio loptu za Boju koji u nastavku akcije trese mrežu bivšeg kluba.

U posljednjoj minuti utakmice Galić je ubacio, a šut Boljevića je odbranio Ćeman.

Ovom pobjedom Igman je prekinuo crni niz od sedam poraza, dok je Željezničar nastavio svoju krizu.

Igman je nakon ove pobjede na 10. mjestu sa 12 bodova, dok Željo zauzima šesto mjesto sa tri boda više.

Premijer liga BIH, 12. kolo:

Igman – Željezničar 2:0 (Hebibović 78’, Bojo 84’)

Stadion: Gradski stadion (Konjic) Sudija: Haris Halkić (Sanski Most) Crveni karton: Vahid Selimović (Željezničar)

FK IGMAN: Ćeman, Hebibović A., Oremuš (Mešić), Bodul, Čubrilo, Sipović, Đorić, Denković (Ahmetović), Buturović, Pirić (Janketić)(Bojo), Ramić

FK ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Kosorić, Cocalić, Ovčina, Rustemović, Selimović, Mekić, Drljo, Boljević, Krpić