HercegovinaSport

Rezultati,6. kolo Druge lige Jug

Pobjeda Kruševa u Čitluku, Rama visoko porazila Neuma, četiri remija

Sve utakmice 6. Kola Druge lige Feracije BiH su odigrane u nedjelju 24. septembra, u Buturović Polju domaći Klis je ugostio šestoplasiranog Troglava 1918, Troglav je u 76. minuti preko Sliškoviće poveli 0:1, u 83. minuti Aid Kudra je postavio konačnih 1:1.

Predposljednje Grude, sa samo jednim bodom ugostile su Međugorje, Grude su preko Čorluke u 37. minuti poveli 1:0, u 49. minuti izjednačio je Čakić, a, Stanić je svojim golom u 60. minuti donio tri boda gostima.

Na čitlućkim Barama se igrao derbi kola između četverplasiranog domaće Brotnja, 10 bodova i lidera Kruševa koji je slavio 2:4, golove za domaće su postigli Prskalo u 44. minuti i Gašić u nadoknadi izgubljenog vremena,90’ + 4’ a za Kruševo Jazvin je pogodio u 3. minuti, potom je Čule u 14. minuti pogodio mrežu Brotnja, još dva gola za goste je dao Medić 22. minuti i i 48. minuti

Petoplasirana Rama, 9 bodova je bila domaćin trećeplasiranom Neumu je visoko porazila sastav Neuma 4:0, strijelci su bili Budimir 19. minuta, Ivić 22. minuta, Juričić 70’ minuta i Sičaja 89. minuta-.

Stolac koji je u donjem dijelu tabele, 3 boda ugostio je gornjevakufsku Slogu, ova utakmica je završena 1:1, isti rezultat je bio u Jablanici između Turbine i Višića, dok je duel Kamešnice i Ljubuškog bio 2:2..

Rezultati,

Buturović Polje : FK Klis – NK Troglav 1918 1:1 ( Kudra 83 ‘ / Slišković 76 ‘ )

Grude : NK Grude – NK Međugorje 1:2 (Čorluka 37’ / Čakić 49’ Stanić 60’ ) .

Čitluk : NK Brotnjo – NK Kruševo 2:4 (Prskalo 44 ‘ Gašić 90' +4' / Jazvin 3' Čule 14' Medić 22' 48’ ).

Prozor /Rama : NK Rama – NK Neum 4:0 (Budimir 19 ‘ Ivić 22 ‘ Juričić 70 ‘ Sičaja 89 ‘ ).

Stolac : NK Stolac – NK Sloga 1:1 (Raguž 71’ /Abazović 26’).

Podhum : NK Kamešnica – NK Ljubuški 2:2 (Čeko 67 ‘ Vidović 90' +3’ / Šesto 71 ‘ Čuljak 83 ‘ ) .

Jablanica : FK Turbina – NK Višići 1:1 (Zukić 43’ /Juras 69’ ) .