BiHSport

Odjava 7.kola Prve lige FBiH: Sedma pobjeda Slobode

Sedma pobjeda Slobode, Stupčanica uvjerljiva protiv Jedinstva pobjeda Gornjeg Rahića protiv Bratstva

U subotu su odigrane dvije utakmice 7. kola Prve lige Federacije BiH, U Hadžićima, mada je Radnik preko Nargilića u 20. minuti poveo 1:0, pet minuta kasnije Hasanbegović je u 25. inuti poravnao rezultat na 1:1, da bi Kenan Delić u 65. minuti doveo Tuzlake u prednost od 2:1, tima je Sloboda zabilježila i sredmu pobjedu u isto odigranih kola.

U Srebreniku domaća Gradina je ugostila kakanjski Rudar , domaći su slavili pobjedu, u 74. minuti Ali Panjeta je doveo domaće od prednost od 1:0, što je i krajnji rezultat ove utakmice.

U nedjelju 24. septembra odigrano je ostalih šest utakmica, gradačačka Zvijezda je bila domaćin banovičkoj Budućnosti koju je savladala 1:0 golom Mujčića u 30. minuti.

Olovska Stupčanica je ugostila bihaćko Jedinstvo koje je visoko porazila 4:0, golove su postigli, Božić u 38. minuti, Mehanović u 74. minuti i 77. minuti, te Karahmetović u 88. minuti.

U Doboju kod Kaknja fenjeraš Mladost DK je odigrala utakmicu protiv sastava BFK Simm Bau, susret je završen bez pobjednika 3:3, Za Stupčanicu su golove dali, božić u 38. minuti, Mehanović u 74. minuti i 77. minuti i Karahmetović u 88. Minuti.

FK Goražde za rivala je imalo tešanjski TOŠK kojeg je savladalo 2:1, golove za Goraždane su postigli Tatar u 7. minuti i Jamaković u 54. minuti, gol za TOŠK je postigao Sejmenovič u 90’ *3.

Novajlija u ligi FK Gornji Rahić je bio domaćin gračaničkom Bratstvu, novajlije u ligi su savladali Bratstvo 2:0, golove su postigli, Kadrić u 15. minuti i Mehmedović u 45’ + 3’.

Zenički Čelik na Bilinom polju je ugostio ekipu Tomislava, susret je završen rezultatom 2:2, za Čelik su golove dali Durmić u 48. minuti i Mašić u 82. a, za Tomislava Banović u 11. minuti i Šiško u 32. minuti utakmice .

Rezultati,

Gradačac : NK Zvijezda – FK Budućnost 1:0 ( Mujčić 30 ‘ ),

Srebrenik : OFK Gradina – FK Rudar 1:0 ( Panjeta 74 ‘).

Goražde : FK Goražde NK TOŠK 2:1 ( Tatar 7 ‘ Jamaković 54 ‘/Sejmenović 90’ + 3 ),

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – NK Bratstvo 2:0 (Kadrić 15 ‘ Mehmedović 45' + 3’) ,

Zenica : FK Čelik – NK Tomislav 2:2 ( Durmić 48 ‘ Mašić 82' / Banović 11’ Šiško 32 ‘ )

Doboj Kakanj : FK Mladost – BFK Simm Bau 3:3 (Sijamija 7’ Kulović 45'+2’ Selimović 76 ‘/ Vladić 20 ‘ Kurevija 60' (AG) Martinović 81’

Olovo : NK Stupčanica – Jedinstvo 4:0 ( Božić 38’ Mehanović 74’ 77’ Karahmetović 88’ ).

Hadžići : FK Radnik – FK Sloboda 1:2 ( Narglić 20 ‘ / Hasanbegović 25 ‘ Delić 65 ‘ )

16. FK Mladost 7 1 1 5 8:12 4

Parovi 8. kolo , 30. septembar u 15:30 sati, Banovići : Budućnost – Stupčanica , Bihać : NK Jedinstvo – Radnik (H), Srebrenik : OFK Gradina – NK Zvijezda , Kakanj : FK Rudar – NK Tomislav , Gračanica: NK Bratstvo – FK Čelik ,Tešanj : TOŠK – FK Gornji Rahić, Tuzla : FK Sloboda – FK Mladost DK , Maglaj : BFK sim Bau – FK Goražde .