HercegovinaKonjicSport

Rezultati, 17. kolo Druge lige grupa Jug: FK Klis ubjedljiv u Stocu

Visoka pobjeda Klisa u Stocu, Sloga preokretom do domaće pobjede, tri utakmice bez golova

17. kolo u subotu 1. aprila su u Čapljini otvorili istoimeni sastav i Kruševo koji su odigrali bez golova, 0:0.

Fudbaleri Klisa iz Buturović Polja su gostovali ekipi NK Stolac, već u 4. minuti Maid Graho je doveo Klišane u rezultatsku prednost, 0:1, da bi Azer Kozić u 25. Minuti povečao prednost Klišana 0:2. Mirnes Jahić je u 49’ povečao prednost Klisa 0:3,a, Azer Kozić dvije minute kasnije pogodio je za 0:4. U 58’ Škrba je pogodio mrežu gostiju za 1:4. Mušinović je u 81 ‘ povečao na 1:5, da bi junak utakmice Azer Kozić u 90’ postavio konačnih 1:6.

U Gornjem Vakufu lider Sloga je ugostila sastav prozorske Rame koja je golom Ivića u 20. minuti stekla prednost, 0:1, tri minute kasnije Abazović je pogodio sopstvenu mrežu za 0:2, početkom drugog poluvremena Franjo Posavac je u 48 minuti samanjio na 1:2, u 65’ Abazović pogađa za 2:2, a Agić u 85’ donosi pobjedu Slogi 3:2.

U Jablanici Turbina je bila domaćin čitlućkom Brotnju koji je golom Ilića u 36. minuti stekao prednost, 0:1, a, Ereiz je u 59’ postavio konačnih 0:2.

U Višićima istoimeni sastav je ugostio Neum nakon prvog poluvremena rezultat je je bio 1:1, još su dvije utakmice odigrane bez golova, Troglav 1918 i Grude, te Ljubuški i Kamešnica.

Rezultati,

Višići : NK Višići – NK Neum 1:1 (Pažin 20 ‘ / Šutalo 38 ‘ ) ,

Livno : NK Troglav 1918 – NK Grude 0:0 .

Jablanica : FK Turbina – NK Brotnjo 0:2 ( Ilić 36 ‘ Ereiz 59 ‘ ).

Stolac : NK Stolac – FK Klis 1:6 (Škrba 58’ / Graho 4 ‘ Kozić 25 ‘ 51’ 90 ‘ Jahić 49 ‘ Mušinović 81 ‘ ).

Čapljina : NK Čapljina – NK Kruševo 0:0 .

Gornji Vakuf / Uskoplje : NK Sloga – NK Rama 3:2 (Posavac 48 ‘Abazović 65’ Agić 85 ‘ / Ivić 20 ‘ Abazović 23 ‘ AG ).

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Kamešnica 0:0 .

14.NK Grude 17 3 4 10 18:39 13

Parovi, 18. Kolo, 8. april, Neum : NK Neum – NK Sloga, Prozor /Rama : NK Rama – FK Turbina, Čitluk : NK Brotnjo – NK Troglav 1918, Grude : NK Grude – NK Ljubuški, Podhum, Livno : NK Kamešnica – NK Čapljina, Mostar : NK Kruševo – NK Stolac, Buturović Polje : FK Klis – NK Višići.

Lista strijelaca,

13 golova –Aid Kudra (FK Klis), Josip Ivić (NK Rama),

12 – Franjo Posavac (NK Sloga),

10 – Ante Pažin (NK Sloga),

9 – Haris Zukić (FK Turbina), Josip Vidović (NK Troglav 1918), Armin Abazović , Armin Agić (NK Sloga),

8- Pavo Čeko (NK Kamešnica) Mihović Džeba (NK Kruševo) , Jure Lovrić, Marsel Mace (NK Neum) ,

7 – Azer Kozić (FK Klis), Luka Bencun (Nikola Granić (NK Ljubuški), Filip – Luka Medić (NK Kruševo), Ivan Prskako (NK Brotnjo)….

NK Stolac – FK Klis 1:6 (0:2 )

Stolac, stadion „Zagrad“ , gledalaca : 200, Glavni sudija : Anel Puce (Mostar), pomoćnici : Merima Tanović Čamo (Mostar) i Muamer Memić (Blagaj – Mostar), delegat : Sanin Zukanović (Mostar), strijelci : 0:1 – Graho (4), 0:2 – Kozić (25), 0:3 – Jahić (49), 0:4 – Kozić (51), 1:4 – Škrba (58), 1:5 Mušinović (81), 1:6 – Kozić (90). Žuti kartoni : Marić, Previšić, Akrapović, Buzaljko, Akrapović (NK Stolac), Graho (FK Klis). Igrač utakmice : Azer Kozić.

NK Stolac : Obradović, Ljoljić, Prkačin (od 46. Buzaljko), Škrba (od 73. Lukić,) , R . Stanković (od 81. Raić), Marić (od 65. Jurić), Previšić, P. Stanković (od 65. Raguž), Perić, Akrapović, Katičić . Trener : Vide Raguž .

FK Klis : Ćosić, Bajramović, Šehić, Ovnović, Graho (od 59. Mušinović), Kudra (od 69. Habibija), Bajrić (od 59. Canović), Zečić, Jahić (od 69. Hebibović), Hero, Kozić. Trener : Nedim Kudra.