BiHSport

Rezultati, 13. kolo Premijer lige za rukometašice, Gruđanke nastavile sa pobjedama

Gruđanke nastavljaju sa pobjedama, Zrinjski bolji u hercgovačkom derbiju, poraz Borca u Hadžićima.

Odgrani su susreti 13. kola, u zadnjim sekundama u hercegovačkom derbiju Plemkinje su u posljednjim sekundama slavile protiv Izviđača golom Ivane Zorić zabilježile pobjedu 29:28, U Hadžićima istoimena ekipa je pobjedila banjalučki Borac 23:21, u Zavodvićima Krivaja je bila bolja od Knežpoljke 33:29, a Gruđanke su nastavile pobjednčki niz u domaćem duelu sa gornjevakufskom Slogo 40:25. Nedjeljom utakmici na Ilidži, istoimena ekipa i gormnjvakuska Sloga su komlpetirali ovo kolo, pobjedila je ekipe Ilidže rezultatom 29:23 .

Rezultati,

Mostar : ŽRK Zrinjski – ŽRK Izviđač 29:28,

Hadžići : ŽRK Hadžići DG – ŽRK Borac 23:21 ,

Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Knežpoljka 33:29,

Ilidža : ŽRK Ilidža – ŽRK Mira 29:23 .

Grude : ŽRK Grude – ŽRK Sloga 2013 40:25 .

11. ŽRK Mira 11 1 0 10 292:390 2

Parovi, 14. kolo, K. Dubica : ŽRK Knežpoljka – ŽRK Grude, Prijedor : ŽRK Mira – ŽRK Krivaja, Gornji Vakuf /Uskoplje : MNK Sloga 2013 – ŽRK Hadžići DG , Banja Luka : ŽRK Borac – ŽRK Zrinjski, Ljubuški : ŽRK Izviđač – ŽRK Jedinstvo Brčko , slobodna ekipa, ŽRK Izviđač .

ŽRK Grude – ŽRK Sloga 40:25 (20:13)

Grude, dvorana Bili Brig , gledalaca : 200, sudije : Mešić i Mešić oba Sarajevo, delegat : Dario Šimić (Mostar), sedmerci : ŽRK Grude 7 (5) , ŽRK Sloga 5 (2) isključenja : ŽRK Grude 10 minuta , ŽRK Sloga 12 minuta.

ŽRK Grude : Mar. Šumelj, Mat. Šumelj 2, Alpeza 3, Boban 6, Petković 4, Lugonjić 2, Bošnjak 6, Džidić, Vujisić,Sesar, Lovrić 7, Karačić 1,Brakić, Vukoja 1, Rašić, Ilić 8. Trenerica : Zlata Zubac.

ŽRK Sloga (GV(U) : Ćudić, Hadžidžulbić 1, Dadić 4, Jareb, Abazović, 8, Pokvić 3, Zajmović 5, Hajrić, Kasumović 1, N. Milanović, I. Milanović, Sorak 3. Trener : Fuad Mahmutović .

Aktuelne prvakinje nastavljaju niz pobjeda od početka lige, ovaj put pulenice trenerice Zlate Zubac su savladale gornjevakufsku Slogu, 40:25 .