BiHSport

Rezultati, 12. kolo Premijer lige za rukometašice

Odigrani su susreti 12. Kola Premijer lige BiH za rukometašice, u derbiju kola u Banja Luci, aktuelne prvakinje Grude su savladale Borac 36;26 i na putu su da po osmi put osvoje titulu prvakinja BiH, Knežopoljka je minimalno pred svojim navijačima bila bolja od Ilidže 24:23, dok je Krivaja kao gost pobjedila gornjevakufsku Slogu 25;22, u Ljubuškom domaći Izviđač je ugostio Hadžiće, rivali su odigrali 21:21.

Rezultati,

Brčko : ŽRK Jedinstvo Brčko – ŽRK Zrinjski 20:31,

Banja Luka : ŽRK Borac -ŽRK Grude 26:36 ,

Ljubuški : ŽRK Izviđač CO – ŽRK Hadžići DG 21:21,

K. Dubica : ŽRK Knežpoljka – ŽRK Ilidža 24:23 .

Gornji Vakuf /Uskoplje : ŽRK Sloga – ŽRK Krivaja 22:25 .

11. ŽRK Mira 10 1 0 9 269:361 2

Parovi, 13. kolo,Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Knežpoljka, Ilidža : ŽRK Ilidža – ŽRK Mira, Grude : ŽRK Grude – MNK Sloga 2013 , Hadžići : ŽRK Hadžići DG – ŽRK Borac , Mostar : ŽRK Zrinjski – ŽRK Izviđač , slobodna ekipa, ŽRK Jedinstvo Brčko .

ŽRK Borac – ŽRK Grude 26:36 (9:15)

Banja Luka, dvorana Borik , gledalaca : 200, sudije : Nedim Lipa (Sarajevo) i Adnan Muhtarević (Živinice), delegat : Samir Sarajlić (Sarajevo), sedmerci : ŽRK Borac 8 (6), ŽRK Grude 6 (5) , isključenja : ŽRK Borac 8 minuta, ŽRK Grude 14 minuta .

ŽRK Borac : Jurkas, Osmanović 1, Andrić 5, Railić 4, Babić 3, Majkić 5, Vukosavljević, Čurić 4, Brus, Kršić 1, Šikić 1, Novaković 1, Kodžoman, Tintor 1 . Trener : Nikola Bjelić .

ŽRK Grude : Mar. Šumelj, Mat. Šumelj 3, Alpeza, Boban 1, Petković 6, Lugonjić 1, Bošnjak 2, Džidić, Vujisić, Lovrić 5, Karačić, Zubac 5’ Ilić 13. Trenerica : Zlata Zubac.

Od samog početka ovog derbija kola asaktuelne prvakinje BiH sastav Gruda je pokazao da su došle po bodove u Banja Luku, na kraju prvog poluvremena bilo je 9:15.

U drugom poluvremenu pulenice trenirice Gruđanki Zlate Zubac su pojačale tempo te su povečale prednost na + 12, da bi na kraju konačni rezultat bio 26:36 za uvjerlljivu pobjedu i nastavak prema 8. Naslovu prvakinja BiH.