BiHSportVijesti

Revanš utakmice četvrfninala Kupa BiH za rukometašice

U polufinalu ŽRK Izviđač, ŽRK Grude, ŽRK Borac i ŽRK Hadžići.

Odigrane su revanš utakmice četvrtfinala Kupa BiH za rukometašice, aktuelne prvakinje sastav Gruda su zabilježi i u revanšu u K. Dubici ponovo savladale Knežpoljku 28:23 i izborile devetu uzastopnu završnicu Kapa BiH.Ljubuški Izviđač je na svom parkrketu u revanšu savladao ekipu Krivaje 37:34, banjalučki Borac pobjedio ekipu gornjevakufske Sloge rezultatom 32:25, dok je ŽRK Hadžići bio bolji od ŽRK Ilidže 23:21.

Interesantno je da su se u polufinale plasirale ekipe koje su na prvim utakmicama četvrfinala zabilježile pozitivne rezultate, što su potvrdile i u revanš utakmicama.

Ljubuški : ŽRK Izviđač – ŽRK Krivaja 37:34 .

Banja Luka : ŽRK Borac – ŽRK Sloga 2013 32 :25 .

K. Dubica : ŽRK Knežpoljka – ŽRK Grude 23:28 .

Hadžići : ŽRK Hadžići DG – ŽRK Ilidža 23:21 .

ŽRK Knežpojka – ŽRK Grude 23:28 (15:13)

K.Dubica, Sportska dvorana Dubica, gledaca : 100, sudije : Edin Kulović i Vedad Škaljić, delegat : Samir Suljević svi Sarajvo, sedmerci : Knežpoljka 7 (4), Grude 9 (3), isključenja : Knežpoljka 10 minuta, ŽRK Grude 8 minuta.

ŽRK Knežpoljka : Sekulić, Česko 6, Gavrilović 1, Stanić 9, Burazor 2, Milanković, Arnautović 3, Vikalo, Majkić 1, Karan 1 . Trenerica : Mira Jošanovć.

ŽRK Grude : Miloš, Mar. Šumelj 1, Mat. Šumelj 7, Alpeza, Boban 1, Petković 2 Lugonjić 2, Bošnjak 1, Džidić, Vujičić, Vukoja, Zubac 4 Rašić, Ilić 10. Trenerica : Zlata Zubac .