BiHSportVijesti

Odjava, 12. kolo Premijer futsal lige BiH

Gornjevakufljani iznenadili aktuelne prvake FC Mostar SG, derbi u Skenderiji bijeljinskom Radniku, pobjeda Konjica u Čitluku.

U odigranom 12. Kolu Premijer futsal llige BiH, gornjevakufska Sloga je priredila veliko iznenađenje na svom parketu je porazila aktuelne prvake sastav FC Mostara SG 8:4, Salins je kao domaćin minimalno porazio širokobriješku Hercegovinu 4:3, dok je Konjic slavio u gostima u Čitluku savladavši domaće Brotnjo 6:3.

Na dvije nedjeljne utakmice u derbiju kola u Sarajevu, bjeljinski Radnik Shop je rezultatom 8:3 pobjedio GFC Sarajevo , a, u Derventi dobojska Sloga je ugostila tuzlansku ekipu FC Sloboda Kompred, u utakmici preokreta susret je završen miroljubivo 5:5, u 28. minuti Ibraahim Husejnović je doveo Dobojlije u prednost od 4:1, u 29. minuti Trifković smanjuje ns 4:2, u 38 minuti pogodio je Hodžić pogađa za 4:3, u istoj minuti Martić za 5:3, da bi Čehajić u posljednoj minuti postigao dva gola za konačnih 5:5.

Rezultati,

Tuzla : FC Salines – MNK Hercegovina 4:3 ( Radujković 3, Kadić / Ćavar, Zovko, Vukoja ) ,

Derventa : Futsal klub Doboj – FC Sloboda Kompred 5:5 (Marić, Husejnović 2, Huskanović, , Martić / Hodžić 2, Trifković, Čehajić 2) ,

Sarajevo : GFC Sarajevo – KMF Radnik Shop 3:8 ( Hršumović, Čovrk, Hodžić / Marinković 4 Arnautović 2, , Marjanković ‘ Džombić ),

Gornji Vakuf / Uskoplje : MNK Sloga WWIN – FC Mostar SG Staklorad 8:4 (Halilovič, Zukan 2, Turić, Delić, Latić 2, Milanović /Medak, Jelić, Aladžić 2 ) ,

Čitluk : MNK Brotnjo – FC Konjic 3:6 (D. Ivanković 2, I. Ivanković /Baručija 2, Jusić, Debelnogić, Handžić, Bilić ) .