SportSvijetVijesti

KATAR 2022/ Maroko nakon penala izbacio Španiju i prvi put u historiji prošao u četvrtfinale

Selekcija Maroka se prvi put u svojoj historiji plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Marokanci su danas napravili veliko iznenađenje u osmini finala i poslije boljeg izvođenja penala pobijedili Španiju sa 3:0.

Regularnih 90 minuta igre u današnjoj utakmici okončano je rezultatom 0:0, a onda su uslijedila dva produžetka sa po 15 minuta.

S obzirom da ni u produžecima nije bilo golova, igrači obje selekcije su pristupili izvođenju penala.

Reprezentativci Maroka su bili uspješniji u izvođenju jedanaesteraca te izborili nastup među osam najboljih selekcija na svijetu.

Dva penala odbranio je golman Maroka Bono, a Sarabia je pogodio stativu u selekciji Španije.

Za Marokance su sigurni bili Sabiri, Ziyech i Hakimi.

Maroko će u četvrtfinalu igrati protiv Portugala ili Švicarske.