BiHVijesti

Od sutra još toplije, evo kad možemo očekivati prvo osvježenje

Stigao je gotovo sigurno najtopliji dio ljeta, objavio je meteorolog amater Marko Čubrilo.

Narednih dana očekuje nas stabilno i izuzetno toplo vrijeme jer ka našim krajevima stiže vruć vazduh porijeklom iz sjeverne Afrike, zbog čega će dnevne temperature biti u stalnom porastu, istakao je on.

Dodatni skok temperatura

Prema riječima Čubrila, od ponedjeljka nas očekuje dodatni skok temperatura, pa će se maksimalne dnevne vrijednosti u hladu kretati od 31 do čak 40 stepeni Celzijusa.

Ni noći neće donijeti značajnije rashlađenje pa nas očekuju takozvane “tropske noći” s minimalnim temperaturama od 17 do 24 stepena, dok će se u većim gradskim sredinama, Panonskoj niziji i duž Jadrana živa u termometru noću često zadržavati i oko 26. podioka.

Konkretnije padavine tek oko 24 avgusta

Kako navodi Čubrilo blaže osvježenje na vidiku je tek oko 10. avgusta, iako ono za sada ne djeluje impresivno, a jasnija slika o njegovom intenzitetu biće poznata za nekoliko dana.

“Dugoročni, sezonski, vrlo nepouzdan CFS model prvo jače pogoršanje uz osetnije osveženje i potencijal za konkretnije padavine vidi tek oko 24. avgusta”, naveo je Čubrilo.

Slični članci

Back to top button