Oglasila se osnovna škola iz Sarajeva čiji nastavnik je uhapšen zbog prijetnji djetetu

Nakon što je u Osnovnoj školi “Musa Ćazim Ćatić” u Sarajevu došlo do incidenta kada je objavljen videosnimak koji prikazuje trenutak kada je nastavnik nasrnuo na učenike, oglasili su se iz ove škole.
Iz škole su izrazili žaljenje zbog ovog incidenta, a koji se desio 13. maja za vrijeme nastave.
Kako je kazala direktorica škole Meliha Baručija, nastavnik je udaljen sa radnog mjesta, te je osigurana stručna zamjena.
“Odmah po prijemu informacije o događaju uslijedile su intervencije u skladu sa postojećim zakonima i pravilnicima. Sigurnost, dostojanstvo i zaštita svakog učenika apsolutni su prioritet naše ustanove. Poduzete su sve aktivnosti u cilju osiguranja daljeg bezbjednog boravka učenika u školi, pružanja stručnog tretmana i podrške u saradnji sa učenicima, roditeljima, Vijećem roditelja škole, te nadležnim institucijama i resursima iz zajednice. Pokrenut je postupak utvrđivanja okolnosti i činjenica navedenog slučaja, a dok traje taj proces, nastavnik je udaljen sa radnog mjesta, te je osigurana stručna zamjena. Vjerujemo da će i resursi iz zajednice dati svoj doprinos u rješavanju navedenog slučaja”, rekla je Baručija.
Poručila je da iako školsku svakodnevnicu čine i teške situacije, njihova misija ostaje i dalje usmjerena na očuvanje i zaštitu psiho-fizičkog zdravlja učenika, njihove dobrobiti i afirmaciji uspjeha i vrijednosti.
https://www.klix.ba/video/JBtYUJ7d?type=portrait
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo saopćili su da je danas uhapšen nastavnik zbog krivičnog djela ugrožavanje sigurnosti, a na štetu troje učenika. Iz MUP-a KS su naglasili da će biti predat Kantonalnom tužilaštvu u Sarajevu.
Na videosnimku koji nam je dostavljen jučer i koji je objavljen, čuje se profesor koji prijeti djetetu i govori: “O'š još lupat’, o'š da te štocem opalim? Da ti pola glave otkinem? Je l’? Je l’ mangupe? Je l’ idiote jedan? Ajde sjedi, p***a ti materina.”



