BiHSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 21. kolo Prve lige FBiH

U subotu 13. aprila odigrano je šest utakmica 21. Kola Prve lige FBiH.

U Zenici NK Čelik je bio domaćin FK Rudaru iz Kaknja, u 6 minuti Bajramović je doveo Zeničane u prednost 1:0, Mašić je u 59. minuti pvećao prednost domaćih, 2:0, Džafić je u 84. minuti postavio konačih 2:1.

FK Goražde je ugostilo gračaničko NK Bratstvo koje je golom Jaganjca u 38. minuti osvojilo tri vrijedna boda.

FK Mladost Doboj Kakanj je bila domaćin sastavu NK TOŠK, mada su domaći preko Piljuga u 41. minuti stakli prednost, 1:0, potom je NK TOŠK golovima Durakovića, 22. minuta,1:1, Đelibašića 44. minuta, 1:2, Sejmenovića, 81. minuta, 1:3 i Nuhanovića 86. minuta, slavio 1:4.

FK Radnik iz Hadžića za rivala je imao BFK Simm Bau i na ovoj utakmicu domaći su prvi stekli prednost golom Šabanovića u 15. minuti,1:0, da bi potom BFK Simm Bau postigao tri gola za vrijednu pobjedu, strijelci: Vazda 39. minuta, Harbaš 75. i 80. minuta za vrijednu pobjedu 1:3.

Gradačačka NK Zvijezda je dočekala bihaćko Jedinstvo i slavila ubjedljivu pobjedu od 5:0, u 4. i 29. minuti Tallison je postigao dva gola Matias za 2:0, u 55. minuti Bajrić je povećao na 3:0, Osmić u 83. minuti za 4:0 i Trnka u 88. minuti za konačnih 5:0.

U Srebreniku OFK Gradina je bila domaćin banovićkoj Budućnosti koju je pobijedila minimalnim rezultatom, 1:0, golom Delića u 87. minuti.

U nedjelju 14. aprila u FK Gornji Rahić se sastao sa ekipom NK Tomislava kojeg je savladao 3:1, dva gola je dao Mehmedović, jedan Mahmud, za NK Tomislav, Križan.

Derbi ovog kola su u Olovu odigrali NK Stupčanica i lider tuzlanska Sloboda, u 21. minuti Dino Kalesić je doveo lidera na tabeli u vođstvo, 1:0.

Zenica: NK Čelik – FK Rudar 2:1 (Bajramović 87’ Mašić 59’ /Džafić 84’)

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – NK Tomislav 3:1 (Mehmedović 29’ 62’ Mahmud 70'/Križan 90)

Goražde : FK Goražde – NK Bratstvo 0:1 (Jaganjac 38’)

Doboj Kakanj : FK Mladost – NK TOŠK 1:4 (Piljug 41'/ Duraković 22’ Đelibašić 44’ Sejmenović 81’ Nuhanović 86’)

Hadžići : FK Radnik – BFK Simm Bau 1:3 (Šabanović 15'/Vazda 39’ Harbaš 75’ 80’)

Olovo: NK Stupčanica – FK Sloboda 0:1 (Kalesić 21’)

Gradačac : NK Zvijezda – NK Jedinstvo 5:0 (Tallison 4’ 29’ Bajrić 55’ Osmić 83’ Trnka 88’)

Srebrenik : OFK Gradina – FK Budućnost 1:0 (Delić 87’)

Parovi, 22. kolo, 20. april u 17:00 sati:

Kakanj : FK Rudar – OFK Gradina, Bihać : NK Jedinstvo – NK Stupčanica, Tuzla : FK Sloboda – FK Radnik, Maglaj : BFK Simm Bau – FK Mladost, Gračanica : NK Bratstvo – FK Gornji Rahić, Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Čelik, 21. april u 17:00 sati, Banovići : FK Budućnost – NK Zvijezda, Tešanj : NK TOŠK – FK Goražde.