KonjicSportVijesti

Pobjeda košarkaša Konjica protiv KK Iskre u 7. kolu A2 Lige

Seniorska ekipa Košarkaškog kluba Konjic, u 7.kolu A2 lige, grupa jug,ostvarila je pobjedu protiv ekipe KK Iskra Bugojno rezultatom 97:90, nakon produžetka,a ovaj put pred domaćom publikom.

U dosta uzbudljivoj utakmici, gdje nakon regularnog dijela nije bilo pobjednika, u produžecima su Konjičani na kraju ostvarili pobjedu. Iako su tokom sedmice imali kadrovske probleme zbog viroze i povreda, uspjeli su ostvariti još jednu pobjedu.

Na poluvrijeme KK Konjic odlazi sa 10 poena prednosti, u zadnjih 6 minuta imali su prednost od 17 poena, ipak padom koncentracije i dobrom igrom gostiju u završnici, utakmica odlazi u produžetke. U tom periodu Konjic je odigrao dobru odbranu, te pokazao karakter i ostvario pobjedu. Produžetak je završen rezultatom 14:7, za konačnih 97:90.

Treba istaći da je u redovima Konjica, Rijad Kozić ostavio triple double učinak sa postignutih 40 poena, 11 skokova i 10 asistencija.

Naredno kolo KK Konjic gostuje u Mostaru ekipi KK Lokomotiva.