HercegovinaSport

Rezultati 11. kola Druge lige jug: FK Klis slavio protiv Turbine

Rezultati, 11. kolo Druge lige grupa Jug, ponovo efikasni strijelci, postignuto 36 golova.

U subotu 21. oktobra odigrane su dvije utakmice 11. Kola Druge lige Federacije BiH, u Buturović Polju odigran je komšjiski derbi između domaće Klisa i jablaničke Turbine.

U Buturović Polju igrao se komšijski derbi između Klisa i jablaničke Turbine, u 6. minuti Aid Kudra je pogodio za vodstvo domaćih 1:0, u 9. minuti Zahirović je poravnao na 1:1. Tri minute kasnije Klišani opet vode golom Maida Grahe, 2:1, a, u 25. minuti Puce postiže gol za 2:2 . U drugom poluvremenu u vaterpolskim uslovima se igralo, u 57. minuti Graho postiže gol za pobjedu FK Klisa 3:2.

U Čapljini istoimena ekipa je ugostila čitlućko Brotnjo, u 9. minuti Prskalo je doveo goste u rezultatsku prednost 0:1, isti igrač je u 28. minuti povečao na 0:2. Vego je u 41. minuti smanjio na 1:2. U 69. Minuti Gaši je pogodio za 1:3, Ereiz je u 75. minuti povečao na 1:4, da bi Menalo četiri minuta kasnije postavio konačni 2:4 .

U nedjelju 22. oktobra su odigrane preostale utakmice, gornjevakufska Sloga je bila domaćin Neumu, u 26. minuti Agić je doveo domaće u prednost, 1:0

NK Troglav 1918 je igrao komšijski derbi protiv Kamešnice koju je pobjedio rezultatom, 5:0.

Grude su ugostile NK Stolac, u 24. minuti domaći su postigli autogol preko Pejića, te NK Stolac poveo 0:1

Međugorje je ugostilo prozorsku Ramu koja je već u 6. minuti preko Babića povela 0:1, da bi Ostojić Rafael Paul nakon šest minuta poravnao na 1:1. U 23. Minuti Pandža doveo Međugorje u prednost od 2:1, da bi Stanić tri minute kasnije povečao prednost Međugoja na 3:1.Miličević je postigao dva gola za 5:2.

Drugoplasirani Višići za rivala su imali NK Ljubuški koje su doživjele visok poraz od NK Ljubuškog, uz 9 golova, Ljubašaci su pobjedili rezultatom 6:3.

Rezultati,

Buturović Polje : FK Klis – FK Turbina 3:2 (Kudra 6’ Graho 12’ 57’ / Zahirović 9’ Puce 25’ )

Gornji Vakuf /Uskoplje : NK Sloga – NK Neum 2:0 ( Agić 26’ Sušić 72 ‘ )

Čapljina: NK Čapljina – NK Brotnjo 2:4 (Vego 41’ Menalo 79'/ Prskalo 9’ 28’ Gaši 69’ Ereiz 75+ ) .

Livno : NK Troglav 1918 – NK Kamešnica 5:0 (Slišković 40’ 52’ 86’ Vidović 48’ Ljutić 87’ ).

Grude : NK Grude – NK Stolac 1:1 ( Markota 68’ / Pejić 24 (AG)) .

Međugorje: NK Međugorje – NK Rama 5:2 ( Ostojić Rafael Paul 12’ Pandža 23’ Stanić 29’ Miličević 44’ 82'/Babić 6’ Ivić 57’).

Višići : NK Višići – NK Ljubuški 3:6 ( Pažin 28’ 62’ Čerkez 49’ / Granić 13’ 71’ Puljić 23’ Bebek 31’ Čuljak 43’ 87 ) .

15. NK Kamešnica 10 0 3 7 14:26 3

Parovi 12. kolo, 28. oktobar, Jablanica : FK Turbina – NK Grude, Čitluk : NK Brotnjo – FK Klis , Podhum : NK Kamešnica – NK Čapljina , Neum : NK Neum – NK Međugorje , Prozor /Rama : NK Rama – NK Troglav 1918 , Mostar : NK Kruševo – NK Višići , Ljubuški : NK Ljubuški – Sloga (GV/U , slobodna ekipa, NK Stolac.

FK Klis – FK Turbina 3:2 (2:2)

Buturović Polje, stadion Seid Padalović, gledalaca : 100, glavni sudija Anel Puce (Mostar), pomoćnici : Nedim Kapidžić i Muamer Memić oba Blagaj Mostar, delegat : Boro Posavac (Gornji Vakuf /Uskoplje). Strijelci : 1:0 – Kudra (6), 1:1 – Zahirović (9 ), 2:1 – Graho (12), 2:2 – Puce (25), 3:2 – Graho (57). Žuti kartoni : Kudra, Hakalović (FK Klis), Agović (FK Turbina) Igrač utakmice : Maid Graho (FK Klis).

FK Klis : B. Kozić, A. Kozić, Šehić, Ovnović, Vila, Kudra (od 81. Mujak), Mandžuka, Hebibović (od 46. Brekalo, Jahić (od 46. Mujala), Makan (od 46. Habibija), Graho (od 74. Graho). Trener : Nedim Kudra.

FK Turbina : Husrep, Puce, Đelmo, Dulić (od 64. Čilić), Šunje (od 46’ Nezirić), Bečić, Berić (od 82. Jusić), Agović, Begić (od 64. Keskin), Zukić, Zahirović. Trener : Admir Velagić .