BiHHercegovinaSport

Velež nije uspio savladati Slobodu, ubjedljiva pobjeda Želje

Fudbaleri Veleža u posljednjoj današnjoj utakmici 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nisu uspjeli savladati Slobodu. Završeno je bez golova.

Mostarci, koji su u velikoj borbi za evropska takmičenja, danas su svojim navijačima priredili neočekivan kiks, dok je Sloboda ostvarila vrlo važan bod u borbi za opstanak.

Na otvaranju utakmice Rođeni su bili bolji, ali većih prilika nije bilo. Izdvaja se pokušaj Jovana Blagojevića s distance.

Kako se meč bližio kraju, Velež je snažnije napadao, a u 70. minuti do gola je mogao Dino Hasanović, no iz izgledne pozicije nakon povratne lopte šutira preko gola. U 85. minuti možda i najbolja šansa za Velež. Nakon slobodnog udarca lopta se odbila do Tine Blaža Lauša, ali je iskosa s pet-šest metara šutirao direktno u Filipa Erića.

Ostalo je 0:0, tako da je Velež neočekivano ostao bez dva boda, vrlo bitna u borbi za plasman u evropska takmičenja.

U narednom kolu Velež gostuje Slogi, dok će Sloboda dočekati Sarajevo.

Ekipe Širokog Brijega i Tuzle odigrale su 1:1, dok je Željezničar na Grbavici ubjedljivo pobijedio Slogu Meridian sa 4:1.