SportSvijetVijesti

KATAR 2022/ Argentina poslije velike drame i penala pobijedila Nizozemsku i izborila polufinale

Reprezentacija Argentine plasirala se u polufinale Mundijala u Kataru nakon što je u duelu četvrtfinala poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca slavila protiv Argentine sa 4:3.

Regularnih 90 minuta igre okončano je rezultatom 2:2.

Argentina je povela u 35. minuti. Messi je genijalno asistirao Molini, a ovaj zabio za 1:0.

Na drugi gol se čekalo sve do 73. minute. Glavni sudija je dosudio penal za Argentinu, a siguran sa bijele tačke je bio Messi i udvostručio vodstvo.

Nizozemci su smanjili u 83. minuti golom Weghorsta, a isti igrač u 11. minuti sudijske nadoknade matira nemoćnog Martineza za 2:2 i duel je otišao u produžetke.

S obzirom da u produžecima nije bilo golova, uslijedilo je izvođenje penala u kojima je bila uspješnija Argentina i plasirala se u polufinale.

Argentinci su sa bijele tačke pogađali četiri puta, a Nizozemci tri puta. Golman Argentine Emiliano Martinez je odbranio dva jedanaesterca.

Selekcija Argentine će u polufinalu igrati protiv Hrvatske.