SportSvijetVijesti

MUNDIJAL U KATARU Hrvatska i Maroko u osmini finala

Reprezentacije Hrvatske i Maroka plasirali su se u osminu finala Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru.

Hrvatska je u susretu posljednjem kola grupe F odigrala susret bez golova protiv Belgije, čime je izbacila Belgijance sa Mundijala.

Belgija je imala dvije velike prilike preko Lukakua u drugom poluvremenu, ali nije bilo promjene rezultata.

U drugom duelu ove grupe Maroko je sa 2:1 savladao Kanadu.

Maroko je poveo u petoj minuti nakon velike greške Borjana, a strijelac je bio Ziyech.

Vodstvo je povećao En-Nesyr u 23. minuti. Kanada je do 2:1 došla u 40. minuti autogolom Aguerde.

Maroko je završio prvi u grupi sa sedam bodova. Hrvatska je druga sa pet, Belgija treća sa četiri.

Posljednja Kanada je bez bodova.

Maroko će u osmini finala igrati protiv drugoplasirane selekcije iz grupe E, dok će protivnik izabranika Zlatka Dalića biti prvoplasirani iz grupe E.

Susreti grupe E između Japana i Španije te Kostarike i Njemačke na programu su večeras od 20 sati.