BiHSport

Rezultati , 15. kolo Prve lige FBiH: GOŠK ubjedljivi jesenji prvak

U nemogućim uslovima za igranje u subotu je odigrano je sedam utakmica 15.kola m:tel Prve lige FBiH.

U Banovićima u susretu domaće Budućnosti i gračaničkog Bratstva domaći su golovima Avdića u 12 ‘ Trumića u 14’ stekli prednost od 2:0. Ljuca je u 80 ‘ pogodio za krajni rezultat 2:1.

U Maglaju Simm Bau je ugostio OFK Gradinu koja je preko Dine Andrića u 10 ‘ povela 0:1, šest minuta prije kraja utakmice, to jest u 84 ‘ Anes Hrustanović je pogodio za 1:1.

U Bihaću domaće Jedinstvo je protiv Goražda golom Kadrića u 20 ‘ steklo prednost 1:0, da bi Bandić u 21' povečao na 2:0, u 68’ Božić je povečao na 3:0, što je konačni rezultat.

U Doboju kod Kaknja domaća Mladost je prva došla u prednost preko Piljuga u 20 ‘1:0, golom Mahmutovića u 44 ‘ Travnik je poravnao na 1:1, Mahmutović 44’ , a Kulović je u 62 ‘ doveo domaće do vrijedne pobjede 2:1.

Radnik je u Hadžićima ugostio drugoplasiranu Zvijezdu iz Gradačca koja je golom Mujagića u 30 ‘ povela 0:1, da bi Škrijelj u 45 ‘ povečao na 0:2. Čatić je u drugom poluvremenu u 54 ‘ postavio konačnih 0:3.

U Lukavcu Radnički je ugostio Stupčanicu, nakon prvog poluvremena mreže su mirovale, da bi u drugom poluvremenu Stupčanica stekla prednost 0:1 golom Čilića , 65 ‘ Bešić je povečao u 74 ‘ na 0:2, Elmir Šehić postigao dva gola u 89’ i u nadoknadi izgubljenog vremena za 0:4.

Slićno kao u Lukakvcu, u Tomislavgradu, nije bilo golova u prvom dijelu utakmice, u drugom Smailović je doveo Tešnjake u rezultatsku prednost 0:1 u 52 ‘ Šiško je u 74 ‘ poravnao na 1:1’, U nadoknadi izgubljenog vremena Patar Banović koji na u vrhu Liste strijelaca lige Tomislavu donio tri veoma bitna boda.

Jesenju sezonu su nedjeljnim susretom u Gabeli završili ubjedljivi lider domaći GOŠK i kakanjski Rudar, već u 3 ‘ Nihad Šero je doveo Gabeljane u rezultatsku prednost,1:0, a. Luka Nižić je u 19 ‘ povečao prednost na 2:0 . U druugom poluvremenu u 60 ‘ Esmir Hasukič je povečao postigao gol za 3:0. Tačku na i na ovoj utakmici je stavio je Miličević golom u 89 ‘ za 4:0.

Rezultati,

Doboj Kakanj : FK Mladost – NK Travnik 2:1 ( Piljug 20’ Kulović 62 ‘ / ‘ Mahmutović 44 ‘),

Lukavac : FK Radnički – NK Stupčanica 0:4 (Ćilić 65 ‘ Bešić 74 ‘ Šehić 89 ‘ 90 +1’ ),

Hadžići : FK Radnik – NK Zvijezda 0:3 ( Mujagić 30 ‘ Škrijelj 45 ‘ Čatić 54 ‘ ),

Maglaj : BFK Simm Bau – OFK Gradina 1:1 ( Hrustanović 84 ‘/ Andrić 10 ‘ ) ,

Banovići : FK Budućnost -NK Bratstvo 2:1 ( Avdić 12 ‘ Trumić 14 ‘ / Ljuca 80 ‘ ),

Bihać : NK Jedinstvo – FK Goražde 3:0 ( Kadrić 20 ‘ Bandić 21 ‘ Božić 68 ‘),

Tomislavgrad : NK Tomislav – NK TOŠK 2:1 (Šiško 74’ Banović 90+2 ‘/ Smailović 52 ‘ ),

Gabela : NK GOŠK – FK Rudar 4:0 ( Šero 3 ‘ Nižić 19 ‘ Hasukič 60 ‘ Miličević 89 ‘ ).