HercegovinaJablanicaKonjicVijesti

Adnan očistio ulaze u Konjic, Jablanicu, Mostar i Prozor: “Nisam čistio samo smeće, nego i sliku o nama”

Ekološki aktivist Adnan Đelmo obratio se redakciji Hercegovina.info nakon samoinicijativne akcije čišćenja uz magistralne ceste na području Konjica, Jablanice, Mostara i Prozora.

Kako je naveo, tijekom dana čistio je ulaze u ova četiri grada, odnosno stajališta i površine uz magistralne prometnice, na kojima je zatekao velike količine odbačenog otpada.

Četiri grada. Četiri ulaza. Bezbroj vreća otpada. Danas nisam čistio samo smeće. Čistio sam sliku o nama, jer prvi dojam o jednom gradu počinje upravo na njegovom ulazu”, poručio je Đelmo.

akcija čišćenja otpada

Ističe kako njegova akcija nije zamišljena kao prozivanje pojedinaca ili institucija, nego kao pokušaj da se skrene pozornost na problem otpada uz prometnice i potrebu zajedničke brige o okolišu.

“Ovo nije prozivka niti traženje krivca. Ovo je poruka i poziv svima – građanima, institucijama i lokalnim vlastima. Priroda nam svakodnevno daje mnogo, a najmanje što možemo učiniti jest vratiti joj brigom i poštovanjem”, naveo je.

akcija čišćenja otpada

Đelmo se nada kako će njegova akcija potaknuti i druge na odgovorniji odnos prema okolišu, ali i nadležne službe na redovitije održavanje prostora uz glavne prometnice.

akcija čišćenja otpada

“Nadam se da će ovaj prizor biti podsjetnik da ulazi u naše gradove zaslužuju biti uređeni, čisti i dostojni ljudi koji u njima žive. Ekologija nije jednokratna akcija, već odgovornost koju dijelimo svi zajedno”, zaključio je.

Prema njegovim navodima, akcijom su obuhvaćene lokacije uz ulaze u Konjic, Jablanicu, Mostar i Prozor.

Slični članci

Back to top button