Predstavnici SOS Dječija sela u Bosni i Hercegovini održali su sastanak u Konjic sa direktoricama dva centra za socijalni rad — Nadira Đapo ispred Centar za socijalni rad Konjic i Naziha Zebić ispred Centar za socijalni rad Jablanica.
Fokus sastanka bio je na pronalaženju novih ideja i načina za promociju hraniteljstva u lokalnim zajednicama, uz spremnost oba centra na aktivno učešće i otvorenu saradnju.
Tokom posjete obišli smo i prostor u Konjicu koji je Općina Konjic ustupila na korištenje za aktivnosti SOS Dječijih sela u BiH, pružajući važnu podršku budućim aktivnostima u zajednici.
Javna ustanova Centar za socijalni rad u Konjicu nastavlja aktivnosti usmjerene na jačanje podrške djeci i porodicama u našoj lokalnoj zajednici.
Uz podršku Grada Konjica i SOS Dječija sela BiH nastavljamo saradnju na promociji hraniteljstva, razvijanju svijesti o značaju porodičnog okruženja za djecu i pružanju podrške porodicama kojima je pomoć potrebna.
Zajedničkim djelovanjem institucija i organizacija želimo doprinijeti stvaranju sigurnijeg i podržavajućeg okruženja za svako dijete, te nastaviti razvijati aktivnosti koje imaju za cilj unapređenje socijalne zaštite na području naše lokalne zajednice.
Hvala partnerima na ukazanom povjerenju i spremnosti za dalju saradnju, navedeno je u obavijesti JU Centar za socijalni rad u Konjicu.



